THY hostes olmak

 Türk hava yolları hostes alımları hızla devam ediyor. Peki nasıl hostes olunur. THY hostes olmak isteyenlere isbasvurusu.org sayfamızdan yol göstermek istiyoruz.
Thy hostes olmak

Thy’da nasıl hostes olunur? Thy, Türkiye’nin en büyük havayolu şirketlerinden biridir. Thy bünyesinde çalışmak isteyenlerin sayısı ise her geçen gün artmaktadır. Özellikle Hostes pozisyonuna oldukça talep olduğunu görüyoruz. Peki, Thy’da nasıl hostes olunur? Hostes olmak öyle sanıldığı gibi kolay değildir. Bnun için bazı kriterlerin bulunması gekmektedir. Hele bir de THY gibi büyük bir şirkete başvuru yaptıysanız kriterleriniz ince elenip sık dokunmaktadır. Aslında düşünecek
olursak hosteslik hiçte kolay bir iş değildir. Hergün onlarca hatta yüzlerce kişi ile uğraşmak var. Malum, iyisi var kötüsü var. Ama illa ki ben hostes olmak istiyorum diyorsanız buyrun size THY’da nasıl hostes olunur sorusunun cevabı.

Thy’da hostes olarak görev yapmak isteyenlerin öncelikle T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Ayrıca, en az lise ve dengi okullardan mezun olmak, orta derecede yabancı dil biliyor olmak, erkekler için askerlik görevini tamamlamış olmak, İstanbul’da ikamet etmeyi kabul etmek, 01.01.1980 ile 31.12.1986 tarihleri arasında doğmuş olmak ve adli sicil kaydı bulunmamak gerekiyor. (Taksirli trafik suçları hariç)Bunun dışında bayanlar için en az 1.63 en fazla 1,80 boyunda olmak, erkekler için ise en az 1.70 en fazla 1.90 boyunda olmak, sağlık durumu uçuşa müsait olmak ve herhangi bir engeli bulunmamak da gerekiyor. Eğer aranan bu şartlara uyuyorsanız internet üzerinden online olarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra karşınıza gelecek olan aday numarası ve şifreyi saklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.