Zabıt Katipliği Sınavı Ne Zaman?

 Güncel medya organlarında yayınlanan Zabıt katibi alımı haberlerinden sonra Adalet bakanlığının hala bir tarih vermemesi memur olmak isteyen arkadaşların kafasında soru işareti bırakmaya devam ediyor. isbasvurusu.org olarak 2014 zabıt katibi alımı sınavı ile ilgili detayları yayınlamaya devam edeceğiz. Adalet bakanlığı zabıt katibi alımı başvurusu sitemizde yayınlanacaktır.
2014 zabıt katibi alımı

Zabıt Katipliği sınavı ne zaman yapılacak” binlerce aday bu sorunun cevabını bekliyor. Zabıt katibi olmak isteyenler Adalet Bakanlığı’nın bir takvim ilan edilmesi gerektiğini düşünüyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ”Bu konuda hazırlık yapıyoruz, yakında bu konuda sınav açılacak” demişti ancak heüz bir zabıt katipliği sınavı açılmış değil.

Burada istenen hemen sınav yapılması değildir.2014 yılı Temmuz ve Eylül aylarında yeni KPSS sınavları yapılacaktır. Bu sınavlara hazırlanan milyonlarca aday
bulunduğu gibi, 2012 KPSS’ye girip Adalet Bakanlığının yapacağı zabıt katipliği sınavını bekleyen binlerce aday da bulunmaktadır.

Herhangi bir sınava hazırlananların psikolojisinin ne olduğunu, o sınava hazırlananlar kadar en iyi kimse bilemez, özellikle zabıt katipliği sınavında alımına izin verilen; ama sınav tarihinin ne zaman olacağına ilişkin belirsizlik olması sınava hazırlanan adayların moral ve motivasyonlarını da olumsuz etkilemektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.