3 Kamu Kurumu Aynı Anda Personel Alımı Sınavı Yapacak

 17 Ağustos tarihinde 3 kurum aynı anda sınav düzenleyecek. Bu durum her sınava girmek isteyen arkadaşları üzse de durum böyle. isbasvurusu.org sitemizde de yayınlanan kurumların sınav bilgilerine üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SPK, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI, HALK BANKASI 17 AĞUSTOSTA MEMUR ALIM SINAVI DÜZENLEYECEK

17 ağustos
17 ağustos sınavları

Sermaye Piyasası Kurulu, KPSS puanına göre başvuru alırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Halk Bankası personel alımlarında KPSS puanı istememektedir.

1)Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 2 adet istatistikçi ve 38 adet mesleki personel yardımcılığı için başvuru alıyor. Son başvuru tarihi 6 Ağustos’tur.İstatistikçi alımı için giriş sınavı 17 Ağustos’ta, Mesleki personel yardımcısı alımı için giriş sınavı 16-17 Ağustos’ta yapılacaktır.

2)Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 237 adet sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. 22 adet İnşaat Mühendisi, 5 adet Makine Mühendisi, 5 adet Elektrik-Elektronik Mühendisi, 16 adet Harita Mühendisi, 6 adet Jeoloji Mühendisi,3 adet Jeofizik Mühendisi, 62 adet
Şehir ve Bölge Plancısı, 60 adet Mimar, 41 adet Avukat, 17 adet Uzman alımı yapılacaktır. Son başvuru tarihi 3 Ağustos’tur. Bu alımlarda KPSS puanı istenmemektedir. Yazılı ve sözlü sınavla personel alınacaktır. Yazılı sınav Sakarya Üniversitesi tarafından 17 Ağustos’ta saat 14:00’de yapılacaktır.

3)Halk Bankası ise Genel Müdürlük Birimleri, Bölge Koordinatörlükleri ve Şubelerinde istihdam edilmek üzere Servis Görevlileri alım ilanına çıkmıştır. Başvurular 10 Temmuz’da tamamlandı. Yazılı sınav 17 Ağustos’ta yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.