Adalet Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor

 Adalet bakanlığı Eylül ayından itibaren yıl sonuna kadar personel alımı yapacağını duyurdu. Bir çok branşta memur alımı yapacak Adalet bakanlığı detayları yayınlamaya devam edecek. isbasvurusu.org olarak memur alımlarını size an be an yayınlamaya devam edeceğiz.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI DETAYLARI
Adalet bakanlığı memur alımı

2014 KPSS’nin ardından Adalet Bakanlığı’nın denetimli serbestlik kapsamında Cezaevleri Genel Müdürlüğü bünyesine sosyolog, sosyal çalışmacı, psikolog ve bazı branşlarda personel alım ilanına çıkması bekleniyor. Alımlarla ilgili sürecin Eylül ayında başlayacağı ve yıl sonuna kadar süreceği ifade ediliyor.

Adalet Bakanlığı’nın kadrolarıyla ilgili 4 Temmuz’da önemli değişiklikler yapılmıştır. 3257 kadro iptal edilirken yerine aynı sayıda farklı kadro ihdasları yapılmıştır. 480 kadronun da derecesinde değişiklik yapılmıştır. Bakanlığın kadrolarıyla ilgili yaptığı önemli değişiklikler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Unvan İptal Edilen Kadro Sayısı Kalan Kadro Sayısı
Sosyal Çalışmacı 800 437
Psikolog 400 572
Sosyolog 400 333
Öğretmen 700 728
Değerlendirme:2014 KPSS sonuçlarının ardından Adalet Bakanlığı’nın Taşra teşkilatı için sosyal çalışmacı, psikolog, sosyolog ilanına çıkması
bekleniyor. Eylül ayı içerisinde ilanın verileceği, alımlar için sözlü sınavın dışında yazılı sınavın da yapılacağı belirtiliyor.
Unvan 4 Temmuz’da İhdas Edilen Yeni Kadrolar
Ambar Memuru 50
İnfaz ve Koruma Memuru 800
Santral Memuru 5
Bilgisayar İşletmeni 612
Şoför 980
Diyetisyen 10
Teknisyen 50
Mühendis 20
Sağlık Memuru 50
Aşçı 100
Kaloriferci 276
Değerlendirme :Adalet Bakanlığı’nın Taşra teşkilatı için Bilgisayar İşletmeni, Şoför, Diyetisyen, Kaloriferci alım ilanına çıkması bekleniyor. 2015-2019 yılları arasında da 25 Bin İnfaz ve Koruma Memuru alımı yapacağı tahmin ediliyor. Her sene 5 Bin alım yapılması planlanıyor.
4 Temmuz 2014- Kadro Değişiklikleri

Resmi Gazete’de yayımlanan son kadro düzenlemelerine göre Adalet Bakanlığı dışında diğer kurumlarda da önemli kadro değişiklikleri yaşanmıştır. Son kadro düzenlemeleri aşağıda maddelenmiştir:

1)Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı , Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı kadrolarının derecelerinde değişiklikler yapılmıştır.

2)Adalet Bakanlığı, 200 adet Hizmetli kadrosunu iptal etmiştir.

3)Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na 105 adet Kuruluş Müdürü kadro ihdası yapılmıştır.

4)Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne 40 adet Göç Uzman Yardımcısı , 10 adet Mütercim, 130 adet VKHİ kadro ihdası yapılmıştır.

5)Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı’na 70 adet Uzman Yardımcılığı, 25 adet İstatistikçi kadro ihdası yapılmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.