Engelli Memur Alımı 3 Bin Kişi

ekpss
Engelli memur alımı
 Engelli memur alımlarını dört gözle bekleyen vatandaşlara Devlet personel başkanı bir kaç ay önce bir açıklama ile "Temmuz ayında Engelli memur alımı" yapacaklarını açıklamıştı. Toplamda 3 bin kişilik engelli memur alımı yapılacağı vurgulanan haberden sonra Temmuz ayının ortasına gelmemize rağmen hala bir hareketlilik yok. EKPSS atamalarının başlayacağını düşünen Engelli memur adayları tercihlerin ne zaman yapılacağını merak ediyor.

EKPSS ATAMALARI NE ZAMAN?

Temmuz ayında yapılacak 3 bin kişilik EKPSS atamaları için kamu kurum ve kuruluşları Mayıs ayı içerisinde DPB’ye almak istedikleri kadroları bildirdiler. DPB de kadroları düzenleyip ÖSYM’ye gönderdi. Temmuz ayının sonlarına doğru tercihlerin alınıp atamaların yapılması
bekleniyor. En fazla alım yapacak Bakanlıklar ise şunlardır: Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı.

Kumbuzoğlu’nun Mayıs ayındaki açıklamalarından bir bölüm: “10 yıl önce 5 bin 777 olan engelli istihdamı şu an devlet memuru olarak 35 bine dayandı. Kamu işçisi 10 bin civarında. Yaklaşık 120 bin engelli işsiz var. Bunların yarısı ilköğretim diğer yarısı lise ve üstü mezunu. Onların da istihdamı noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Temmuz’da 3 bin kişinin istihdamını yapacağız. Bunu da engelli kardeşlerimize bir müjde olarak verebiliriz. Engelli kardeşlerimiz için ne yapsak az ama imkanlar bu kadar.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.