KPSS Şartsız Bilgi İşlem Personelleri Alımı

 Fatih projesi kapsamında bin yeni bilgi işlem personeli alımı ilanımızı daha önce sitemizde yayınlamıştık. Başvuru tarihi olarak yarın son gün olan personel alımı için iş arayan arkadaşlarımızı detayları incelemeye davet ediyoruz. KPSS şartı bulunmayan eleman alımı ilanımıza buradan ulaşabilir sizde başvurunuzu çok geç kalmadan yapabilirsiniz.

1000 YENİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK KPSS ŞARTI YOK


Fatih projesi memur alımı
Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında yaklaşık 570 bin akıllı tahta alımının yapılacağı ihaleye ilişkin teknik şartname, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlandı. Şartnameye göre etkileşimli tahtaların servis ağında görev yapacak kişilere Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yayınlanan Bilgi İşlem Destek Elemanı (Seviye 4) Ulusal Yeterliliğinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildi.

Madde 5.4: (05.07.2013 tarihli zeyilname): “İsteklinin, tamamı kendisine veya alt yüklenicisine ait Türkiye çapında 7 farklı coğrafi bölgeyi kapsayacak şekilde, TSE Hizmet yeri yeterlilik belgesine sahip servis ağı bulunacaktır. Söz konusu servis ağlarına ait TSE Hizmet yeri yeterlilik belgelerini gösteren liste, sözleşme imzalanmadan beş gün önce MEB’e teslim edilecek ve telim
tutanağı UDHB’na verilecektir.  şekilde (500’ü aşan küsüratlar bir üstteki 1000’e tamamlanacaktır), Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yayınlanan  Bilgi İşlem Destek Elemanı (Seviye 4)

Bu çalışanların listesi ve belirtilen standarda göre yetkinliğini gösteren belgelerle sertifikalar, sözleşme imzalandıktan sonraki 6 ay içinde MEB’e sunulacaktır. Bu konudaki Yetkilendirme ve sertifikasyon sürecinin bu tarihe kadar tamamlanmamış olması durumunda, yetkilendirme ve sertifikasyon sürecinin hazır olmasına müteakip Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi kapsamında 570.000 derslikte uyguladığı internet ağı ve akıllı tahta için Bilgi İşlem Destek Personeli iş imkânına kavuşacak. Adaylar sınava tabi tutulup, başarılı olanlar teknik personel olarak görevlendirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında 570.000 dersliği internet ağı ve akıllı tahtayla buluşturdu. Bundan sonra daha da yaygınlaşacak olan projenin daha aktif kullanılması konusunda okullarda bunun teknik desteğini sağlayacak personeller görev alacak.

Kimler Bilgi İşlem Destek Personeli Olabilir?

Bilgi İşlem Destek Personeli olabilmek için MYK yeterlilik belgesi alınması gerekiyor. Tıpkı İş ve Meslek Danışmanlığında olduğu gibi Bilgi İşlem Destek Personeli olabilmek için MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi şartı aranıyor. Yeterlilik belgesi almak için aranan tek şart ise Sakarya Üniversitesi tarafından Ağustos ayında yapılacak sınavda yeterli puan almak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.