Norveç İş İlanları İş Başvurusu

 Norveçte yaşamak ister misin? Düzenli ve kaliteli bir iş? Norveç yurtdışı göçmen kabulüne devam ediyor. Norveç iş ilanlarına iş başvurusu yapabilirsin.

 Petrol ürünleri ve doğalgaz rezervleri ile dikkat çeken Norveç personel alımı için verdiği ilanlar ile son yıllarda ülkemizde yurt dışında çalışmak istiyorum diyen kişilerden yoğun ilgi görüyor. Avrupa ülkelerinde yaş ortalamasının büyük bir hız ile yükselmesi Norveç iş ilanları için ülkemizden personel alımlarına başlanmasını da sağlamış oldu.

32 bin işçi alımı duyurulduğunda büyük bir hareketlilik yaşanan Norveç iş başvurusu için büyük oranda üniversite mezunu olan kişiler tercih edilse de yine de işçi alımlarında meslek lisesi mezunlarının da şansı bulunuyor. Norveç eleman alımı için ortalama
olarak 25 – 35 yaş aralığını tercih ederken işçi alan diğer ülkelerde olduğu gibi yabancı dil zorunluluğu gibi katı göçmen kabul koşulları bulunan ülkede şimdi gerekli yasa değişiklikleri yapılarak bu koşulların biraz daha yumuşatılmasına çalışılıyor.

Son derece soğuk bir iklime sahip olan Norveç en çok mühendis pozisyonu için personel alımında bulunacağını açıklarken aynı zamanda alınacak personel sayısının 32 bin olması da iş başvurusunda bulunan kişilerin kabul edilmesi açısından büyük bir avantaj olarak görülüyor. Norveç eleman alımı ve Norveç işçi alımı için verilen ilanları ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.