Polis Olmak İçin Gerekli Şartlar

 Polis olmak muhakkak iş arayan bir çok arkadaşın aklından geçmiştir. Polis iş başvurusu yapmak isteyen iş arayan arkadaşlara bu yazımızda polis olma şartlarını sıralamak istiyoruz. isbasvurusu.org sitemizde polis alımları ile ilgili bilgileri yayınlamaya devam edeceğiz.

2014 POLİS OLMA ŞARTLARI
polis iş başvurusu
Polis olmak

 Polis olabilmek için en az 4 yıllık üniversite mezunu olmak gerekiyor. Ayrıca, hem erkeklerde hem de kadınlarda 1,67′den uzun olmak,kasıtlı hiçbir suçtan hüküm giymemiş olmak,nikahsız olarak biriyle yaşıyor olmamak,alkol veya benzeri bir bağımlılığı olmamak,başvuru tarihi itibariyle herhangi  bir siyasi partiye üyeliğinin olmaması,eğer daha önceden varsa ve ayrıldıysa ayrıldığına dair belgenin olması, erkekler için genelevi ve yüz kızartıcı bir mekanlar ilgili bağının olmaması, evli ise eşinin de böyle bir durumu olmaması gerekiyor. Bunun yanı sıra KPSS puan türünden Genel Müdürlük
tarafından belirlenmiş puana sahip olmakta aranan şartlar arasında yer alıyor.

Eğer 2014 yılında Polislik sınavlarına girmek istiyorsanız yayınlanan duyuruları takip etmeniz yeteli olacaktır.Bu yıl polislik sınavı yapıldı ve sonuçlar açıklandı .Eğer 2014 yılında yapılan sınava girmediyseniz veya girip kazanamadıysanız 2015 yılında tekrar girebilir ve şansınızı deneyebilirsiniz. Duyuruları takip ederek polislik başvurusu yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.