8 Bin Kişiye İş İmkanı

tekstilkent iş ilanları
Tekstilkent iş başvurusu
Tekstil sektöründe iş olanakları yeni yatırımlar ile devam ediyor. Van ilimizde bu yıl açılması planlanan Tekstilkent toplamda 8 bin kişiye iş olanağı sağlayacak. isbasvurusu.org sitemizde detayları yayınlanacak olan Tekstilkent iş başvurusu ve iş ilanları bağlantılarımızı bekleyiniz.

Van’da yıl sonuna kadar açılışı yapılması planlanan tekstilkentin kalifiyeli eleman ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanan “Tekstilkentte İstihdam Edilecek Kişilerin Eğitilmesi” projesi kapsamında, yaklaşık 8 bin kişiye eğitim verilecek.

Van-Gürpınar karayolunda yapımı devam eden tekstilkent projesiyle ilgili Valilik Ali Tahirpaşa Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Vali Aydın Nezih
Doğan, başlanırken 34 milyon liraya mal olması planlanan projenin, revizelerle birlikte 50 milyon liralık bir projeye dönüştüğünü ifade etti.

Değişikliklerle projenin 31 bin 500′den 50 bin 400 metre kare kapalı alana dönüştüğünü kaydeden Doğan, kurulması planlanan 32 atölyeye şimdiye kadar 63 firmanın başvurduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Bu firmalardan 17 tanesi fizibilite raporlarını da gönderdiler. 63 firmanın bize gösterdiği toplam yatırım miktarı 167 milyon lira. Bize fizibilitesini gönderen 17 firmanın da yıllık ciro olarak gösterdiği miktar 136 milyon lira. Bir de isteyen girişimciye hazırlanmış 26 tane parselimizi de verebileceğiz. Dolayısıyla bizim varsayımımız birinci etapta 5 bin 500 ile 8 bin 800 arasında bir istihdam oluşabileceğini değerlendiriyoruz.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.