MNG Kargo İş Başvurusu Personel Alımı 2014

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. olarak sürekli gelişime önem veren yönetim yapımız, MNG Holding’in finansal desteği ile birlikte oluşturmuş olduğumuz kaliteli işgücü istihdam politikamız ve MNG Kargo bireylerinin üstün çabası sayesinde, kısa bir sürede 385 kişilik personel sayımızı 7200’ ün üzerine çıkararak ortalama yüzde 1700 büyüme oranı ile hedeflediği süreçlere ulaşan bir kurum kültürü ve her alanda tercih edilen güvenilir bir marka olmayı başarmıştır. MNG kargo iş başvuru formu için tıklayınız

İlgili diğer bağlantılarımız:
UPS kargo iş başvurusu
Aras kargo iş başvurusu
Sürat kargo iş başvurusu
Yurtiçi kargo iş başvurusu

Çalışan Profilimiz

Toplam Çalışan Sayısı: 7200
Lisans: 1550
Ön Lisans: 1250
Lise Mezunu: 4000
İlköğretim: 400

Çalışanların Kadın / Erkek Oranı
%38 Bayan, %62 Bay

İşe Alım Sürecimiz

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. , en önemli varlığı olan insan kaynağını etkili şekilde planlamak, kurum değer, kültür ve stratejilerine en uygun kişileri belirleyerek, pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip adayları uygun pozisyonlara
yerleştirmeyi amaçlamaktadır.

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. ‘ de görev alacak personelin seçimi insan kaynakları departmanı ile ilgili bölümlerin koordineli çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilir.

İnsan Kaynakları birimine gelen tüm talepler değerlendirilerek pozisyonda görev alacak personelde olması gereken yetkinlikler tespit edilir, bu kriterlere göre yetkinlik ve teknik bazda mülakatlar gerçekleştirilir.

Mülakat ve test aşamalarında başarılı olan adaylar MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. ‘ de uygun pozisyonlara yerleştirilir.

Yetkinlikler

Yeni mezun ya da deneyimli adaylarımızın işe uygunluğunun değerlendirilmesinde aşağıdaki yetkinlikler aranmaktadır;

- İletişim becerisi
- İçsel motivasyon
- Müşteri odaklılık
- Takım çalışmasına yatkınlık
- Yenilikçilik
- Problem çözme ve karar verebilme,
- Etkin iletişim,
- Planlama ve Organizasyon,
- Ticari sağduyu,
- Mesleki teknik bilgi.

Ortak Özellikler

Müşteri hizmetleri sorumlusu, kurye, sürücü ve moto kurye gibi görevler için en az lise diğer pozisyonlar için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak. Erkek adayların askerlikle ilişkisinin bulunmaması.

- Şirketimize İnsan Kaynağı sağlayan süreçlerimizi belirlerken kurum içi ihtiyaçlarımız ve yönetim stratejilerimizin yanı sıra kısa ve uzun vadeli hedeflerimizi de göz önünde tutuyoruz.

Personel ihtiyaçlarımızı;

a) Şirket içi kaynaklar
b) Şirket dışı kaynaklardan sağlıyoruz.

- Personel ihtiyacımızı şirket dışı kaynaklardan karşılarken gazetelerde ve internet üzerinden verilen ilanlarla birlikte sitemizde yayınlanan direkt başvuru hattını da kullanıyoruz.

- Tüm pozisyonlarda İnsan Kaynakları birimlerimiz, ilgili birim yöneticileri ile beraber yürüttükleri mülakatları en az 3 etapta ve en geç 10 gün içinde tamamlar.
Bu etaplar;

1. Adayın ön mülakata alınması,
2. İşin tanımına, iş süreçlerine ve şirket beklentilerine yönelik görüşme ve kişilik envanteri
3. İş teklifinin yapıldığı son aşama.

- Amacımız MNG Kargo ailesine katılan her bireyin günün insan gücü ihtiyacını karşılarken yarının ihtiyaç hissettirdiği pozisyonlarda görevlendirmeye uygun kariyer yapabilecek niteliklere sahip olmasıdır. Böylece MNG Kargo eğitim vs. maliyetlerini düşünürken çalışanların da mutluluğu ve sadakatinin artması sağlanmaktadır. Bu da iş görüşmelerinde adaylarımızı daha geniş bir perspektif ile değerlendirmeyi doğurmaktadır.

- Başvuru yapan adaylarımız, İnsan Kaynakları Yetkilisi ve aranan pozisyonun servis yöneticisiyle ortak görüşme yaparlar. Tüm adaylar ile ilgili notlar başvurularıyla birlikte dosyalanır ve tüm Türkiye genelinde oluşturulan ortak CV Bankası'na dijital ortamda kayıt edilir. Aranan pozisyona uygun bulunmayanlar sonraki pozisyon açıklarında tekrar değerlendirilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.