THY 2015 Eleman Alımları

 Türk hava yolları genişleyen uçuş ağı ile istihdam yaratmaya devam ediyor. Büyüyen bütçesi, kaliteli hizmeti ile her zaman uçuş tercihleri arasında olan THY iş başvurusu yapmak ister misiniz? isbasvurusu.org olarak sürekli olarak yayınladığımız Türk Hava Yolları iş başvuru formuna buradaki bağlantımızdan ulaşabilir kariyerinize gökyüzünde devam edebilirsiniz.

THY 2015 PERSONEL ALIMI DETAYLARI
türk hava yolları
THY 2015 personel alımları

 THY personel alımı yapacağı kadroları ana başlıklar halinde şöyle kategorize edebiliriz;
1. Kabin Ekibi
Sürekli gelişen hizmet ağımıza paralel olarak, verdikleri kaliteli hizmetle tüm dünyadan konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayan ve güvenlik konusunda önemli sorumluluklar üstlenen kabin ekibinin işe alımları, ihtiyaç duyulan dönemlerde www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla
gerçekleştirilir.
Başvuran tüm adaylar, sistem üzerinden alınan randevular doğrultusunda Türk Hava Yolları’na davet edilir. Temel şartları sağlayan adaylar, modern seçme yöntemleri kullanılarak yazılı ve sözlü değerlendirmelere alınır. Aynı zamanda tüm adaylara yabancı dil yeterlilik testleri uygulanır.
2. Kokpit Ekibi
İnsan KaynaklarıTürk Hava Yolları’nda, büyüyen ve gençleşen filomuzla birlikte, kokpit ekibi işe alımları global ölçüde ve titizlikle yürütülür. Kurum kaynaklarıyla yetiştirilen genç pilotlar Türk Hava Yolları’na kazandırılırken, farklı milletlerden deneyimli pilotlar da kurum bünyesinde istihdam edilir.
Türk Hava Yolları’nın pilot alımları;
Kaptan, II.Pilot, Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı, SFI (Simulator Flight Instructor) olmak üzere 4 grupta gerçekleştirilir. Pilot adayları, www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlara başvurarak seçim sürecine dahil olur. Yabancı dil bilgisine ve temel gerekliliklere sahip adaylar arasından ilgili mesleki testleri ve mülakatları başarıyla tamamlayanlar Türk Hava Yolları ailesinde istihdam edilir.
3. İdari/Teknik Birim Çalışanları (Genel İstihdam)
Türk Hava Yolları’nda, yolcularımızın güvenliği ve konforu için gökyüzünde görev yapan, konuklarımızı sevdiklerine ulaştıran kabin ve kokpit ekiplerimizin yanı sıra, bu büyük operasyonun aksamadan, kusursuz bir şekilde sürdürülebilmesi için görev yapan idari ve teknik birimler de büyük önem taşır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.