Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Memur Alımı Sınavı Detayları

 Enerji ve Tabii kaynaklar bakanlığı memur alımı yapmak için sınav düzenleyecektir. Bugün yayınlanan ilanda sınav detayları ve başvuru koşulları bulunmaktadır. Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı memur alımı sınavı detaylarını birlikte yorumlamak istiyoruz. Daha detaylı bilgi isteyen arkadaşlar buradaki bağlantımız ile Enerji ve Tabii kaynaklar bakanlığı memur alımı ilanı tam metnine ulaşabilirsiniz.
memur alımı
Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Memur Alımı Sınavı

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI MEMUR ALIMI DETAYLARI BAŞVURU FORMU

 5 Ocak tarihinde başlayacak başvurular sonucunda sınava girmeye hak kazanan arkadaşlar arasından toplamda 22 kişi Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığında uzman yardımcılığı görevine başlayacaktır. Çogunlukla mühendislik bölümlerinden mezun arkadaşların başvuru yapacağı kadrolar için yüksek maaş verileceğini düşünüyoruz. Kurumların memur alımı şartları ne kadar çetrefilli olursa bilin ki kazanan kişilerin maaşları da ona göre yüksek tutulmakta. Enerji
ve Tabii kaynaklar bakanlığı sınava girmek isteyen memur adayı arkadaşlardan en az KPSS 75 puan istemektedir. KPSS puanı ile elemelerden geçen memur adayları sınava çağrılacaktır. 21 Ocak 2015 tarihinde son bulacak başvurular ardından uygun memur adayları 2015 Şubat ayında Enerji ve Tabii kaynaklar bakanlığı sınavına Ankaraya çağırılacaktır.

 Kamu kurumlarında memur alımı ilanlarında memur adaylarını elemek için hem KPSS puan şartının olması hemde kurumun kendine özgü yeni bir sınav düzenlemesi sizce uygun mudur? Günümüzde bu kadar işsiz üniversite mezunu arkadaşları sınavdan sınava koşturmak yerine nasıl bir eleme yapılabilir? Düşüncelerinizi merak ediyor aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.