Perakende Sektöründe İş Çok

 İş arayan arkadaşlar için yapılan araştırmalar meyvesini veriyor. Yeni iş hayatına atılan kişiler çoğunlukla perakende sektöründe şanslarını deniyorlar. Çok çabuk yükselme olanağı bulunan bu sektörde yüksek maaşlı kariyer yapmak ta mümkün.

PERAKENDE SEKTÖRÜ İŞ OLANAKLARI
perakende iş ilanları
Perakende sektörü iş olanakları

Perakende sektörü son yıllarda hızlı büyüme ve yeni istihdam alanları yaratma açısından gençlerin en çok kariyer yapmak istediği sektörlerin başında geliyor. Sektörde başlangıç yapmak isteyenlerden en az lise mezunu olma şart aranıyor. Satış danışmanı olarak çalışmaya başlayan bir kişi zamanla mağaza müdür yardımcısı, mağaza
müdürü, mağazalar koordinatörü, mağazalar direktörü hatta ülke müdürü bile olabiliyor. Üstelik perakende de akademi kültürü oldukça gelişmiş olduğundan hemen her marka kendi elemanını yetiştirip çalışanı bir sonraki pozisyona hazırlıyor. Performans ölçümlendirmenin oldukça keskin olduğu perakende mağaza çalışanlarınında en az lise mezunu olma şartı aranırken mağaza müdürü gibi yönetici pozisyonlarında üniversite mezunu olma şartı aranıyor. İngilizce bilenler diğer adayların önüne hızla geçerken, bu sektörde çalışacak kişilerin iletişim becerilerinin güçlü iman ilişkileri kuvvetli. müşteri odaklı, esnek çalışma saatlerine uyumlu sürer yüzlü ve ikna kabiliyeti yüksek kişiler olması bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.