Amasya Merzifon Havalimanı İş Başvurusu

 Amasya Merzifon Havaalanı 2015 yılında personel alımlarına hız kesmeden devam ediyor. Havaalanı iş ilanlarından bazıları yer hizmetleri görevlisi, güvenlik elemanı, temizlik elemanı veya genel işçi statüsünde. Amasya Merzifon havalimanı iş başvurusu yapmak için buradaki bağlantımızı kullanıp insan kaynakları departmanına ulaşabilirsiniz.

AMASYA MERZİFON HAVALİMANI İŞ İLANLARI 2015
havaalanı iş ilanları
Amasya Merzifon havalimanı iş ilanları

Merzifon`a 6 km, Amasya`ya 45 km ve Çorum`a 63 km uzaklıkta bulunan DHMI Amasya Merzifon Havalimanı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki askeri havalimanına sivil tesisler eklenerek,20 Haziran 2008 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız  Binali Yıldırım`ın katıldığı resmi törenle Sivil hava trafiğine
açılmış ve  iç hat tarifeli seferlere başlamıştır.

Amasya Merzifon Havalimanı coğrafi konumundan dolayı Amasya`nın yanı sıra Tokat, Çorum ve Samsun`un bazı ilçelerindeki yolculara da hizmet vermektedir. Haftada 3 seferle başlayan THY İstanbul-Merzifon ve Merzion-İstanbul seferleri zamanla haftada 4 sefere çıkarılmıştır.Artan yolcu trafiği ve talep nedeniyle 2009 Aralık ayından bu yana ise THY bu sayıyı 7`ye çıkararak haftanın her günü karşılıklı sefer düzenlemeye başlamıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.