Gece Çalışacak Personeller Buraya

 Bu yazımızda gece çalışmak zorunda olanların sorunlarına değineceğiz. Sitemiz isbasvurusu.org yorumlarında sıkça karşılaştığımız şikayet yorumlarında gece çalışmalarının ne kadar zor olduğunu görüyoruz. Özellikle ilanlarda bekçi iş başvurusu yapacak arkadaşların bu yayınımızı mutlaka okumasını diliyoruz. Gece Bekçiliği yada bir fabrikada üretimde çalışan kişilerin en büyük sorunu tabi ki uykusuzluk. Gece çalışacak eleman arayan firmalar daha çok bu gibi sorunları çözerse daha verimli çalışacak elemanlara ulaşabilir diye düşünüyoruz. Sitemizde gece çalışmak isteyen arkadaşlar için güvenlik görevlisi ve inşaat firmalarının ilanlarını öneriyoruz.
gece çalışmanın zorlukları
Gece çalışmak

GECE ÇALIŞACAK ELEMAN ARAYAN FİRMALAR NE YAPMALI

 Bizim kanaatimizce ailesel sorunları olmayan yani çoğunlukla bekar kişiler seçilmeli. Her ne kadar akraba bağları gelişmiş bir toplum olsak ta "evin erkeği gece evde olmalı" diye bir tabir var. Gece çalışacak eleman arayan firmalar gece işçisine mutlaka fazla ücret vermeli diye düşünüyoruz, ki bu yapılan işin ağırlığına bağlı değişir. Servis, yemek, mesai gibi diğer şartlar da sunulmalı.

GECE ÇALIŞAN ELEMANLARIN SIKINTILARI

 Gece çalışmalarının yukarıda da belirttiğimiz gibi en önemli sorunu UYKUSUZLUK. Gece çalışıp gündüz çok fazla uyumuş olsa bile bireylerde sersemlik, hastalık
gibi etmenler çok görünmektedir. Bu yüzdendir ki "gece uykusunun yerini hiç bir şey tutmaz" diye bir tabir vardır.

GECE ÇALIŞMAK ZORUNDA OLAN EMEKÇİLERE TAVSİYELER
gece iş ilanları
Gece Çalışmak Zordur

 Tüm bu olumsuzluklara rağmen gece çalışmak zorunda olan arkadaşlara bir kaç tavsiyemiz var. Öncelikle gece çalışma süreniz 7 saati geçmesin, çalışırken sizi zinde ve enerjik hissettirecek içecekler ve yiyecekler kullanın. Sigara içen arkadaşlar az da olsa sigara içmeyi azaltın, sigara kişiye halsizlik vermektedir. Boş zamanınız olursa uyumayın, bu sizi daha çok sersemletir.

 Gece çalışmak zorunda olan yada gece çalışmayı düşünen arkadaşlar için tavsiyelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Sizce gece çalışmak nasıl? Gece çalışmayı düşünüyor musunuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.