KKK Uzman Erbaş Alımı 2015

 Kara kuvvetleri komutanlığı 2015 uzman erbaş alımı için bir ilan yayınlamıştır. Şanlı ordumuzda görev almak isteyen tüm iş arayan arkadaşlar bu teklifi değerlendirebilirsiniz. En az lise mezunu arkadaşların başvuru yapabileceği ilan detayları hemen aşağıdadır.

KKK UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU 2015
kkk personel alımı
KKK uzman erbaş alımı

a. Kara Kuvvetleri Komutanlığının uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin; en az lise ve dengi okul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen
silahaltında bulunan adaylar ile01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olanlar arasından yapılacaktır.

b.Temin faaliyeti, TABLO-1’deki faaliyet takvimine uygun olarak icra edilecektir. Ön başvurular,www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ (internet) adresinden 01 Ocak-31 Aralık 2015tarihleri arasında alınacaktır.

c.2015 yılı içinde yapılan ön başvurular, adayların aynı yıl içinde seçim aşaması sınavlarına çağrılmasına kadar geçerli olacaktır. (Aday, 2015 yılında yapılacak ilk sınava çağrılmaz ise ön başvurusu, 2015 yılı içerisinde yapılacak müteakip sınavlar için de geçerli olacak ve aday diğer sınavlara çağrılacaktır.)

ç.Adayların 2015 yılı içerisinde seçim aşaması sınavlarına bir defa katılma hakları vardır. Seçim aşaması sınavlarına katılan adaylara aynı yıl içerisinde ikinci defa ön başvuru yapma hakkı verilmeyecektir.
d.Uzman erbaş ön başvuruları, genel ağ üzerinden başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.

e.Ön başvuruları uygun olan adayların başvuru kabulleri ile seçim aşaması sınavları;Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığında (K.K.Per.Tem.Mrk.K.lığında) (Cebeci/ANKARA) icra edilecektir. Adayların bütün işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanacak ve tüm aşamalarda başarılı olan adaylar asker hastanesine (rapor almak üzere) sevk edilecektir.

f.Adaylara seçim aşaması sınavları kapsamında başvuru evraklarının incelenmesi/kayıt kabul faaliyetleri, yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi ve mülakat yapılmaktadır.

g.Seçim aşaması sınavlarında başarılı olan adaylar, diploma, bonservis, sertifika, kurs belgesi vb. ilave yetenekleri de dikkate alınarak idarece uygun görülen sınıfa sınıflandırılacak/yerleştirilecektir.

ğ.Seçim aşaması sınav tarihleri www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca adayların belirttiği elektronik posta ve cep telefonuna kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılabilecektir. Adaylara, posta ile tebligat yapılmayacaktır.

1 yorum:

  1. Erbaşlık başvurusunu doğum tarihimin 1989 olmasından dolayı yapamıyorum 1990 arasında fazla birşey olmamasına rağmen okadar istek ve arzum varken yapamıyorum başvuruyu askerlik görevimi doğu anadolu da bir hudut bölgesinde piyade sınıfında çavuş olarak yapmış olmamın bana vermiş olduğu tecrübeler sayesinde hala ve hala aklımda bulunmasına ve askerlik görevimi alnımın akı ile bitirmiş olamam ve silahlı kuvvetlerinin bir personeli olan rütbeli si olan sayın tabur komutanlığından almış olduğum takdir belgesini onur ile saklamakta olmanın bilincindeyim 2 sefer erbaşlık sınavına girdim ve maalesef kazanamadım TSK'nin bir ferdi olmayı hep istedim ama bir türlü olmadı benim gibi canla başka her türlü göreve hazır olan bir kişi doğum tarihinin 1990 değilde 1989 olmasından dolayı silahlı kuvvetlere alınmamasına aşırı derecede üzülüyor ve yetkililerden anlayış bekliyorum ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.