Koruma Memuru Alımı 2015 İş Başvurusu

 Başlarda söylenti niteliğinde başlayan haberler gittikçe netleşmeye devam ediyor. 2015 yılında 50 bin yeni koruma memuru alımları yapılacak. Koruma memuru iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar için isbasvurusu.org sitemizde yayınladığımız detaylar yol gösterici nitelikte. Aşağıda koruma memuru alımı şartları, koruma memuru maaşları, koruma memuru rakamları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

2015 KORUMA MEMURU ALIMI TAM 50 BİN KİŞİ OLACAK
koruma memuru olmak
Koruma memuru iş başvurusu

Koruma memurluğu ilk olarak 2014 yılında duyurulmuş ve ortaya çıkmış bir meslektir. Polis ile aynı yetkilere sahip olacak koruma memurları şehirlerin güvenliğini sağlamak ve daha fazla asayişi sağlamak amacı ile kurulacaktır. İçişleri bakanlığının başlattığı
bu çalışma ile ilk etapta 28 bin kişinin işe alınması planlanmaktadır. 28 bin kişinin ardından ise bu sayının 50 bine kadar çıkması beklenmekte ve planlanmaktadır.

Silahlı olarak koruma memurluğu yapacak olan kişilerin polis gibi üniforma giymesi ve aynı mesai saatlerine sahip olması düşünülmektedir. Aynı zamanda 6 yıl koruma memurluğu yapmış olan bir kişi daha sonrasında eğer isterse polisliğe de kolayca geçebilecektir.

Koruma Memuru Olmak İçin Şartlar:

- Koruma memuru olacak olan kişinin ilk öncelikle en az Lise Mezunu olması gerekmektedir.
- 4 Yıllık Fakülte bitiren ya da Yüksek Lisans yapmış olan kişilerde eğer isterlerse başvurabilecekler.
- Koruma memuru olacak olan kişilerin 25 yaşından gül almamış olmaları gerekmektedir.
- Koruma memuru olmak isteyen kişilerin 4 aylık bir eğitime tabi tutulacağı ve bu zaman zarfındaki masraflarının da devlet tarafından karşılanacağı da söylenenler arasındadır.

Tüm bunlarla beraber eğer üniversite mezunları koruma memurluğundan 1 yıl sonra direk olarak polisliğe geçebilecekler.

Koruma memuru olan kişilerin maaş olarak ise en az 1.700 TL en fazla ise 2.100 TL alması beklenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.