675 Bin Nitelikli Eleman Aranıyor

  Kalifiye personel ihtiyacı hiç bitmiyor. Özellikle perakende sektöründe satış alanında tecrübeli elemanlar tercih ediliyor. Her ne kadar satış kadrolarında çalışmak zor olsa da satıştan kazanılan primler iş arayanların tercih sebebi.  Yapılan araştırmalar 2023 yılına kadar perakende sektöründe 675 bin kişilik iş olanağı yaratılacağını gösteriyor.

 isbasvurusu.org olarak gıda harici personel alımı yapacak perakende firmaların iş başvuru formlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. 2015 yılında en çok eleman alımı yapacak firmalara başvuru yapmak için bizi takip etmeye devam ediniz.

675 BİN ELEMAN ALACAK KURUMLAR

perakende eleman alımı
675 Bin Personel Alımı Yapılacak

CarrefourSA: 2 bin 500 Kşilik personel alımı yapacak.

DeFacto: 2 bin 241 personel alımı ile büyümeye devam ediyor

Boyner: 1000 eleman alımı yapacak.

- Aras Kargo Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden birisi olarak bu yıl 6000 kişiye iş istihdamı sağlayacak. İşe alacağı kişilerin hepsinin mavi yakalı saha elemanı
olacak olması, birçok kişiye kazanç kapısı sağlayacak diyebiliriz. Aras kargo iş başvuru formu burada.

- Finansbank, Garanti Bankası ve Ziraat Bankası toplamda 6000 kişiyi işe alacak. Her biri 2 şer bin kişiyi işe alacağını duyurduğundan bu yana bankacılık sektöründe de ciddi bir hareketlenme oldu diyebiliriz. Sürekli büyümeye devam eden ve şube sayılarını artıran bu büyük bankalar zaman içerisinde daha fazla alımda yapabilirler. Banka iş ilanları için tıklayınız.

 Birleşik Markalar Derneği (BMD), 'Perakende Sektörü Eğitim İhtiyaç Raporu'nu açıkladı. Deloitte ile birlikte hazırlanan raporu yorumlayan BMD Başkanı Hüseyin Doğan, Türk markalarının gelişmesi için nitelikli insan
kaynağına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Doğan, 2013-2023 yılları arasında modern perakende sektörünün 675 bin kişiyi istihdam edeceğini, nitelikli eleman sorununun çözümü için özellikle meslek lisesi ve yüksek öğretim kurumlarında eğitim ve öğretimin yapılandırılması gerektiğini dile getirdi.
 Gıdadışı modern perakende sektörünün 2014'te ciro bazında yüzde 17, hazır giyimde yüzde 25 büyüdüğünü ve yılı 93 milyar dolar ciroyla tamamladığını söyleyen Doğan, şunları kaydetti: "2023 yılında gıdadışı modern perakende sektörünün cirosunun 201 milyar dolar olacağını öngörüyoruz. BMD üyesi moda markaları olarak bu yıl planlarımızı, en az yüzde 15-19 aralığında bir büyüme olarak kurguluyoruz. 2015'te yurtiçi mağaza sayısında yüzde 10, metrekare büyüklüğünde yüzde 11- 12 civarında büyüme öngörümüz var." BMD Başkan Yardımcısı Sami Kariyo ise perakende sektörünün yüksek bir istihdama sahip olduğunu dile getirerek, "İleriki dönemlerde bu sektörü daha çok göreceğiz. Daha çok iş ilanı olacak. İstihdam için perakende biçilmiş kaftan" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.