7 Milyar TL Teşvik 16 Bin Kişiye İş

 Yatırım demek istihdam demek, Yatırım için de devlet desteği şart. Ekonomi bakanlığı geçen yıl 442 yatırım için devlet desteği yani teşvik verdi. Projelerin hayata geçmesi ile 16 bin den fazla kişiye iş olanağı doğacak. Bu teşviklerin maliyeti biraz tuzlu oldu tabi ama büyüme ve istihdam rakamları yükseltme adına bazı şeyleri görmezden gelmemiz gerekiyor.

16 BİN KİŞİYE İŞ NE ZAMAN?
devlet
Yeni yatırımlar ile iş olanakları

 Yukarıda yazdıklarımızdan sonra 16 bin kişi ne zaman alınacak diye sorabilirsiniz. Devlet teşvikleri projeler ile hayata geçmeye başladı bile. Önümüzdeki dönemlerde
yeni yatırımlar yeni işe alımlara neden olacak.

EKONOMİ Bakanlığı, 2014’ün son ayında 7 milyar 233 milyon liraya ulaşan 442 yatırım teşvik belgesi düzenledi. Sabit yatırım tutarı 100 milyon liranın üzerine çıkan yatırımların sayısı artarken THY yolcu taşımada 264 milyon, Ford ise kamyon üretimi için 331 milyon liralık devlet desteğinden yararlandı.
Ekonomi Bakanlığı, geçen yılın aralık ayında 442 yatırım teşvik belgesi düzenledi. Belge verilen projelerin sabit yatırım tutarı 7 milyar 233 milyon lirayı buldu. Yatırımların hayata geçmesiyle 16 bin 844 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor. Bakanlık, sabit yatırım tutarı 145 milyon lirayı bulan 31 yatırım teşvik belgesini de iptal etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.