Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı

 Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş verdiği bir demeçte yaz aylarına kadar 10 bin sağlık personeli alımı yapacaklarını belirtti. isbasvurusu.org olarak Sağlık bakanlığının açıklama metnini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI 10 BİN PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI
memur alımı
Sağlık bakanlığı memur alımı


Sağlık Bakanlığı'na 2015 yılında 20 bin civarında personel alınacağını açıklamıştınız. Hangi unvana ne kadar personel alınacağı netleşti mi? Atama takvimi belli mi?
Yıl sonu itibariyle ne kadar personel alınacağını netleştirdik. Artık Ocak ayında yaptığımız görüşmede de Sağlık Bakanlığı yaklaşık 15 bin memur alımı yapacak. 8 bin de hizmet alımı personeli alınacak. Toplam 23 bin personel alımı yapacağız. Ayrıca yıllık 2 bin doktor da mezun oluyor. Onları da sayarsak toplam memur ataması 17 bin olmuş oluyor. Alacağımız personelin 10 binini Haziran ayına kadar alacağız. Bu süre içerisinde arkadaşlar ilanları vermeye başlayacak. Alacağımız personelin 7 bin kadarı hemşire ve ebe olacak. Bunların dışında diş hekimi, sağlık teknikeri başta olmak üzere diğer unvanlardan da alacağız. Fakat dağılımın büyük çoğunluğunu sağlık teknikeri, ebe ve hemşire oluşturacak. Yaklaşık 900 diş hekimi de alacağız. Aile hekimleri ve Aile Sağlık Merkezleri'nde diş hekimi istihdam edeceğiz.
Alımlar Haziran ayı içerisinde mi olacak?
Yok, 10 bin personeli Haziran'dan önce alacağız arkadaşlarımız çalışıyor bir veya iki aya kadar ilana çıkacağız. 
 Ceza ve Tevkifevleri genel müdürlüğü memur alımı ilanımızı incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Kurum çeşitli kadrolarda 1218 yeni memur alımı yapacağını açıkladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.