THY Dil Bilen eleman Arıyor

 1 dil bir insan 2 dil iki insan, Svahilice bilen iş sahibi... Türk hava yolları yeni uçuş rotalarında dil bilme sorunları ile karşılaşıyor. Bu bakımdan THY Afrika uçuşları için belkide Türkiyede hiç konuşulmamış bir dil olan Svahili dili bilen eleman arıyor. Arz talep meselesi bu dili bilen eleman zor bulunduğundan çok yüksek maaşlarda iş başı yapabilecek. Buradaki bağlantımızdan THY insan kaynakları sayfasına ulaşabilir svahili bilen eleman alımı ilanını inceleyebilirsiniz.

THY 2015 DİL BİLEN PERSONEL ALIMI İLANI
thy iş ilanları
THY svahilice bilen eleman alımı

THY ’nın ( Türk Hava Yolları THY ) hızlı büyümesi birlikteliğinde değişik meziyetleri olanlar için yeni kariyer fırsatları da getiriyor. Dünyada en çok ülkeye uçan havayolu kuruluşu olan Türk Hava Yolları THY , Afrika’daki uçuşlarında 49 noktaya ulaştı.
Bu vaziyet , bilhassa Doğu Afrika’da Tanzanya, Kenya, Ruanda, Burundi, Somali ve Uganda’da 80 milyona yakın kişinin konuştuğu ‘Svahili’ ya da esas adıyla ‘Kiswahili’ dili bilen personel ihtiyacını ortaya çıkardı.
Türk Hava Yolları THY , bu nedenle geçtiğimiz günlerde resmi sitesinde duyuru vererek personel aramaya başladı. Ancak başvurular arasında şu anne kadar Svahili dilini bilen Türk insanları başvurusu olmadığı öğrenildi.
GÜLERYÜZLÜ DİL BİLEN ELEMAN İHTİYACI
Yeni alınacak kabin memurlarında İngilizce’ye ilave olarak Arapça, Almanca, Fransızca, Çince, İspanyolca, Japonca, Malayca, Farsça, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Korece, Tayca, Svahili, Endonezce, Hintçe, Vietnamca, Felemenkçe dillerinden en az birini bilmenin gerekli olduğu duyuruldu.
İlanda, iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güleryüzlü bay ve bayan çalışma arkadaşlarının arandığı ifade edildi. Başvuru şartları arasında TC insanları olmak, 1986-1991 seneleri arasında doğmuş olmak, en az lise mezunu olmak kriterleri de bulunuyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.