Başbakanlık Personel Alımı Yapıyor

 Başbakanlık DPB ile yayınladığı ilanda 35 kişilik memur alımı yapacağını duyurdu. Sözleşmeli olarak alınacak personeller tabi ki sonradan kadrolu memur olabilecek. Birbirinden farklı pozisyonlarda alımı yapılacak personeller için bazı şartlar yayınlanmıştır. Başbakanlık memur alımı şartlarına aşağıda ulaşabilir ilanın tam metnini burayı tıklayarak okuyabilirsiniz. 27 Martta başlayacak başvurular için KPSS sınav şartı aranıyor.


BAŞBAKANLIK MEMUR ALIMI İŞ BAŞVURUSU
iş başvurusu
Başbakanlık memur alımı

İlginizi Çekecek:
77 Bin Memur Alımı Yapılacak
1- GİRİŞ  SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz olmak,
2- Üniversitelerin en az 2 yıllık Ön Lisans ve 4 yıllık Lisans eğitimi veren fakültelerinin; Yukarıdaki tabloda yer alan Ön Lisans ve Lisans Programları veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birisinden mezun olmak.
3- Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından; 5-6 Temmuz 2014 tarihinde (Lisans /Lisans Düzeyi) yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP: 3 Puan türünden ve 27 Eylül 2014 tarihinde yapılan (Ön Lisans/Ön Lisans Düzeyi) Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP:93 puan türünden 70 ve üzerinde puan almak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde, yukarıdaki tablonun her bir maddesi için ayrı ayrı olmak üzere alınacak toplam Sözleşmeli Personel sayısının altı (6) katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına çağrılacaktır).
4-Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.
5-Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek daimi vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engeli bulunmamak.
6-Giriş Sınavına süresi içinde başvurmak ve sınav için istenilen belgeleri belirtilen sürede kuruma vermiş olmak.
ALIM YAPILACAK KADROLAR VE ARANAN NİTELİKLER
 10 Adet Fotoğrafçı Alımı İçin Şartları:Fotoğraf, Fotoğrafçılık, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak.
4 Tekniker (Elektrik) Alımı İçin Şartlar:  Elektrik Ön Lisans programından mezun olmak.
3 Tekniker (Soğutma ve İklimlendirme) Şartlar : İklimlendirme-Soğutma, Soğutma Tesisatçılığı, Soğutma Tesisatı, Soğutma ve Havalandırma, İklimlendirme Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak.
4 Tekniker (Isıtma ve Havalandırma) Tekniker (Sıhhi Tesisat) Aranan Şartlar : Doğalgaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğalgaz ve Isıtma, Doğalgaz ve Boru Hatları Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak.
5 Tekniker (Bilgisayar) Alımı İçin Şartlar: İnternet ve Ağ Teknolojileri, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar eknolojisi,
Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak.
Daha Fazlası İçin İlan Sonununu İnceleyiniz.
2- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE SINAVA GİRİŞ
Adaylar başvurularını (27 Mart – 06 Nisan 2015) tarihleri arasında mesai bitimine kadar http://www.basbakanlik.gov.tr/ ve http://www.devletarsivleri.gov.tr İnternet adreslerinden “Sözleşmeli Personel Başvuru Formu”nu doldurmak suretiyle elektronik ortamda yapacaklardır.
Detaylı Bilgiler Ekte Yer Almaktadır.
İSTENİLEN BELGELER
1-Yüksek öğrenim diplomasının veya çıkış belgesinin tasdikli fotokopisi (Yabancı Okul Mezunları İçin Denklik Belgesi)
2-Adayın kendi el yazısı ile yazılmış; anne ve babasının adları ile meslek ve işleri, ilk, orta ve yüksek öğrenimini yaptığı okullar, yüksek öğrenimden sonra ne gibi işler yaptığı ve kendi hakkında bilgi verebilecek iki kişinin isimleri ile T.C. Kimlik Numarasının, e-posta adresinin, iş ve ikametgâh adreslerinin de belirtildiği ve sağlık açısından görev yapmasına engel bir hali olmadığının beyan edildiği özgeçmiş formu http://www.basbakanlik.gov.tr ve http://www.devletarsivleri.gov.tr) adreslerinden temin edilerek doldurulacaktır, 3-KPSS Sonuç belgesi çıktısı. 4-YDS Sonuç belgesi çıktısı. Yanlış beyan, eksik belge ve bilgileri bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.