Özel Bankalar Gişe Ziraat Uzman Avında

 Özel ve devlet bankalarında personel alımları hızla devam ediyor. Son günlerde yayınladığımız özel bankaların gişe personeli alımı ilanlarına bugün Ziraat bankasının uzman yardımcısı alımı haberini de eklemek istiyoruz. 100 kişilik kadro için eleman alımı yapacak Ziraat bankası iş başvurusu yapmak için "Ziraat bankası iş başvurusu" ilanımızdan yararlanabilirsiniz. Kurumsal ve girişimcilik şubeleri için personel alımı yapacak olan Ziraat bankası memur adaylarını sıkı bir eğitimden geçirecek. Ziraat bankasının sınava katılma ücreti olarak adaylardan 70 TL istemesi pek profesyonel olmasa da memur adaylarına şimdiden başarılar dilemek istiyoruz.

 Özel bankalarda gişe personeli alımları hız kazanırken sizlere hangi bankaların personel alımı yapacağını da hatırlatalım;

TEB: Teb bankası Türkiye geneli personel alımı için ilan yayınladı. Daha çok satış kadroları için eleman alımı yapacak TEB personel alımı ilanına mutlaka göz atınız.
Garanti Bankası: Garanti bankası tüm Türkiye geneli personel alımı ilanı yayınlayarak özellikle Lisans mezunu arkadaşları aramaktadır.
Yapı Kredi Bankası: Yapı kredi bankası personel alımlarında bir değişiklik yaparak sezonluk yani yarı zamanlı gişe personelleri alımı yapacağını duyurdu.
Odea bank: Odeabank toplamda 500 kişilik personel alımı yapacağını duyurarak 2015 yılında yeni şubeler açacağının sinyallerini verdi.
Denizbank: Denizbank gişe personeli alımında 2015 yılının planını bizlere duyurmuş oldu. Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan Denizbank gişe personeli alımı ilanını incelemeyi unutmayın.
Akbank: Son olarak Akbank gişe personeli alımı ilanından bahsetmek istiyoruz. Yeni yatırımlar ile açılacak yeni Akbank şubeleri için binlerce gişe elemanları alınacak. Akbank personel alımlarını sadece büyük şehirlerde değil toplamda 46 ilde gerçekleştirecek.

ZİRAAT BANKASI UZMAN YARDIMCISI ALIMI DETAYLARI
iş ilanları
Ziraat Bankası memur alımı


 Konuyu fazla dağıtmadan Ziraat bankasının uzman yardımcısı alımı ilanının tam metnini sizlerle paylaşmak istiyoruz;

- Sınav yazılı ve sözlü (mülakat) olmak üzere iki farklı kısımdan oluşmaktadır.
- Adayların mezuniyet durumlarına göre İdari ve Mühendislik olacak şekilde 2 farklı alanda sınava tabi tutulacaktır.
- Sınava girecek olan adaylar Ankara ve İstanbul olmak üzere iki merkez üzerinden sınava girebilecekler.
- Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından yapılırken, mülakat ise Ziraat Bankası tarafından yapılacaktır.

ZİRAAT BANKASI ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

- T.C vatandaşı olmak,
- 30 yaş ve üzerinde olmak,
- Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren bütün bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olmak,
- Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan ve kamu haklarından mahrum bulunmamak,
- Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
- Yurt içerisinde ve dışında rahat çalışabilmek için sağlık raporu sunmak,
- Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak ya da askerlikten muaf olmak gibi şartlar aranmaktadır.

ZİRAAT BANKASI SINAVI BAŞVURU SÜRECİ

25 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 14:00 da yapılacak olan sınava başvuran adaylardan, sınav maliyeti olarak 70 TL sınav ücreti tahsil edilecektir. (Adaylardan tahsil edilen sınav ücretinin tamamı sınav hizmetlerinin maliyeti karşılığı olarak Banka tarafından, sınavı yapan Anadolu Üniversitesi’nin hesabına aktarılacaktır). Sınav ücreti 09 Mart 2015 – 27 Mart 2015 tarihleri arasında Ziraat Bankası Şubelerinden, Ziraat Bankası internet şubesinden Uzman Yardımcısı Sınavı belirtilmek suretiyle, TC Kimlik Numarası, Ad Soyad, doğum tarihi ve cep telefonu bilgileri verilerek yatırılacaktır. EFT, Havale ve PTT kanalıyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

ZİRAAT BANKASI SINAV SÜRECİ VE DETAYLARI

- Sınav adaylar için 3 bölümden oluşacaktır. 160 soru için 180 dakika verilecektir. Adayların bu zaman içerisinde soruları cevaplaması gerekmektedir.
- Adayların sınav başladıktan 15 dakika sonra girmeleri gerekmektedir. 15 dakikadan sonra gelen adaylar sınava alınmayacaktır.
- Sınav giriş belgesi ve resimli bir nüfus cüzdanı yanlarında olması gerekmektedir.

Her sınava ihtiyacın 3 katı kadar aday çağırılacaktır. Sınava giren adaylardan 100 üzerinden 60 almaları beklenmektedir. 60 ve üzeri alan adaylar sınavda başarılı olmuş sayılacaklardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.