Seçme Şansın Yok Fırsatları Kaçırma

 İş ararken seçme şansı yok. Bazı istisnai durumlar haricinde ihtiyacı olan, uzun zamandır işsiz olan, maddi sıkıntı çeken iş arayan arkadaşlarımız her şansı değerlendirmek zorundasınız. İstisnai durumlardan kastımız gerçekten elle tutulur popülerlikte bir mesleğe sahip olmak (örn: doktor, pilot vb...) Satış pazarlama yapmak için yüksek satış hedeflerini tutturmak vazgeçilmez ve aranan eleman olmanızı sağlayabilir. Bu gibi istisnai durumlara sahip değilseniz gerçekten seçme şansınız yok. Tüm firmalara iş başvurusu yapacaksınız, tüm mülakatlara gidecek en azından iş arama tecrübesi edineceksiniz.
iş ilanları
İş seçmeyin iş bulun

 Hepimizin çevresinde mutlaka vardır. İş arayan kişinin beklentisi çok olur. Dayısı söz vermiştir, asker arkadaşı iş ayarlayacaktır, siyasi kişiler araya sokulur tüm bu bekleme aşamasında bile bir sürü iş elden kaçar. İş arayan kişi bazı yerlere iş başvurusu
yapmış ama yukarıda sıraladığımız yakınların iş ayarlayacağı sözü ile iş başvurusu yaptığı yere bile girmez. Çünkü ayarlanacak iş daha rahat ve bol maaşlıdır. Ama gelin görün elden kaçan fırsatlar çok olur. İşi beklemeyin... En azından yanıt aldığınız başvurularda işe başlayın daha sonra daha iyi iş ayarlanınca istifa edersiniz.

 Seçme şansımız yok her fırsatı değerlendirmemiz lazım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.