Torba Teklifinin Kabulü İle 77 Bin Memur Alımı

 Mecliste onay bekleyen torba kanun ile memur olmak isteyenlere mutlu bir haberimiz var. Daha önce 40 bin olarak açıklanan kanun teklifi meclisten geçerse 77 bin kişilik memur alımı yapılacak. 77 bin kişilik memur ataması ile özellikle üniversite mezunu binlerce kişiye iş olanağı sağlanacak. Seçimlerin yaklaşması ile personel alımı haberlerinin görsel ve yazılı medyada artması bunun bir seçim yatırımı olduğu düşüncesini akla getiriyor olabilir. Sonuç olarak 77 bin memur alımı gerçekleşecektir.


77 BİN MEMUR ALIMI NE ZAMAN
iş başvurusu
Torba tasarı ile 77 bin memur alınacak


 Muhalefetten yükselen seslerde bu adımların torba kanunun millet nezlinde haklı bulunması ve kanunlaşması yönünde yapılan çalışmalar olduğu dillendiriliyor. Torba kanun tasarısı şimdiden iş arayan ve memur olmak isteyen kişiler tarafından benimsenmiş durumda. Her halükarda 77 bin kişilik memur alımı şimdiden hayırlı olsun diyoruz.

İlginizi Çekecek:
3 Bin ambulans şöförü alınacak

 KPSS sınavına girip memur olmayı bekleyen 4 milyon civarı memur adayının olduğu günümüzde 77 bin kişilik memur alımı yapılması tabi ki az ama memur
olup hayatını idame edecek binlerce kişiyi de düşünmek gerekiyor. 2015 Şubat ayında atanan 15 bin memurun ardından 2015 yılında Nisan ve Ağustos aylarında tekrar genel memur alımı yapılacak.

 2015 Memur alımlarından yararlanmak isteyen memur adaylarına şimdiden bol şans diliyoruz. Hükümetin torba yasa tasarısı ile 77 bin memur alımı yapmasını siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.