Yurtdışında Çalışmak

iş başvurusu
Yurtdışında çalışmak
 Yurtiçi iş bulamayan özellikle bekar arkadaşlar hem fazla para kazanmak hemde Türkiye şartlarından daha iyi şartlarda çalışmak için Yurtdışı iş ilanlarını incelemektedirler. isbasvurusu.org sitemizde de zaman zaman yayınladığımız Yutdışı iş ilanlarına rağbet gerçekten çok fazla oluyor. Yüksek maaş ve iyi çalışma şartlarını bir yana koyarsak Yurtdışında çalışmak hiç de o kadar ilgi çekici değil. Bu yazımızda Yurtdışı iş ilanlarına başvururken 2 defa düşünmenizi gerektirecek noktalara değinmek istiyoruz.

YURTDIŞINDA ÇALIŞMAK NE KADAR ZOR?


 Öncelikle özlem. Yurtdışında çalışan kişiler çoğunlukla eş dost akraba memleket özlemi çekmektedirler. Mutlaka Almancı bir yakınınız vardır. Her ne kadar iyi şartlarda çalışsalar da Almanyadan izne gelen akrabalar " memleketim gibisi yok, Almanya hiç de bildiğiniz gibi değil" diye dert yanarlar. Gerçektende öyle. İyi şartlarda da olsa yüksek maaş
da olsa memleket hasreti bunların önüne geçmekte.

İlginizi Çekecek:
Yurtdışında çalışacak personel arayan firmalar

 Bir diğer düşünmemiz gereken konu yabancılık. Farklı bir dil, farklı sosyal hayat, farklı yerleşim koşulları ile yurtdışı insanı içine kapanık yapabiliyor. Hele bir de gittiğiniz ülkede insanlar göçmen çalışanlara iyi gözle bakmıyorsa çalışıp para kazanmak gerçekten eziyete dönüşebiliyor.

 Sizin yurtdışında çalışma ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyoruz. Aşağıdaki yorum bölümünden lütfen düşüncelerinizi bizlerle paylaşın. Yurtdışında çalışmış yada hala çalışan arkadaşların izlenimleri bizim için çok önemli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.