100 Bin Güvenlikçi Kamuya Geçebilir

 Cumhur Başkanı Erdoğan'ın açıklamasından sonra özel güvenlik görevlileri ve şirketlerde bir tedirginlik oluştu. Bizce buna hiç gerek yok. Güvenlik sektöründe çalışan 240 bin kişinin bir anda işsiz kalmayacağı aşikar. Peki ne olacak? Güvenlik görevlileri işten çıkarılacak mı?

 Güvenlik sektöründeki 240 bin çalışanın 180 bin kişisi zaten kamu kurumlarında çalışmaktadır. Kalan 100 bin kişi özel güvenlik firmalarının kapanması olasılığında kamu kurumlarında oluşturulacak güvenlik kadrolarına alınacaktır. Yine Cumhurbaşkanımızın verdiği bilgilere göre kamu kurumlarında ayrı bir güvenlik kurumu oluşturulabilir yada işsiz kalacak güvenlik görevlileri polis olabilir.

İlginizi Çekecek: İş bankası güvenlik görevlisi alımları

ÖZEL GÜVENLİKÇİLER POLİS OLABİLİR
iş başvurusu
Kamuda güvenlik görevlisi alımları


 Elini sallasan öğretmen ve polise çarptığı şu günlerde 100 bin kişilik ek polis alımı pek olası gözükmese de yetkili merciler özel güvenlik firmalarının
kapanması ile boşalan güvenlik ihtiyaçları için yeni bir oluşumu hayata geçireceklerdir.

 Ayrıca Cumhur Başkanımızın açıklamasına göre ruhsatlı silahı bulunan herkes güvenlik görevlisi olabiliyor, iyi bir eğitimle bu kişiler polis olabilir. Bazı firmalarda maaşları asgari ücrette kalan güvenlik görevlileri için bu oluşum hem daha iyi bir maaş hemde kaliteli bir iş olanağı olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.