2015 Seçimleri Sandık Görevlisi Alımları

 7 Haziran seçimlerine az bir süre kala ek gelir elde etmek isteyen arkadaşlardan yani sandık görevlisi olmak isteyenler bizlere konuyu detaylandırmamızı istediler. Sandık görevlisi iş başvurusu yapmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Aşağıda Sandık görevlisi iş ilanlarının detaylarını ve başvuru şartlarını yayınlamak istiyoruz. 2015 Sandık görevlisi ücretleri de hemen aşağıda bulunmakta.

SANDIK GÖREVLİSİ İŞ BAŞVURUSU VE MAAŞLARI
iş başvurusu
Sandık Görevlisi iş ilanları


Öncelikle kimler sandık görevlisi olamaz sorusuna yanıt verelim. Bunlar; Zabıta amir ve memurları, İdare amirleri,Askeri Ceza Kanununun 3 üncü maddesinde yazılı askeri şahıslar, milletvekilleri ve adaylar, bu Kanunda gösterilen kurullara seçilemezler. Öncelikle bunu bilmekte fayda vardır.
PTT 3000 Personel Alacak
Sandık Görevlisi Olmak: Sandık Başkanı olabilmek için devlet memuru olma şartı vardır. Ancak YSK bu seçimlerde farklı bir yol izleyerek Sandık Başkanlarını kura ile seçme kararı aldı. İlk kez uygulanacak olan bu sistem için Kura Seçimi 13 Nisan 2015 tarihinde yapılacaktır. Sandık Kurulunda 2 şekilde görev alınmaktadır.
1- Sandık Kurulu Üyeleridir: Bu üyeler sandık kurulu başkanı ve diğer memurları kapsamaktadır.  Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi artık kura yolu ile belirlenecektir.
2-Sandık Kurulu Siyasi Parti Üyeleri: Bu üyeler ise Siyasi Parti tarafından belirlenecek seçilecek isimlerdir.4 asil 4 yedek olmak üzere 8 kişiden oluşur. Hangi siyasi partiye üyeyseniz o siyasi partiye başvuru yapmak gerekmektedir. Ardından partilerde bu seçilen kişileri YSK’ya göndermekte ve üyeliğiniz onaylanmaktadır.
Sandık Görevlisi Ne Kadar Ücret Alacak?:
• Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına :219 TL
• Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına :146
• Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye :128 TL
• Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye: 64 TL
• Siyasi parti üyelerine: 64 TL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.