Girişimler İle 4 Bin Kişiye İş

 Girişimcilik sadece patrona değil ülke ekonomisi yanında istihdama da katkı sağlıyor. Küçük işletmeler işlerini büyüterek hem çok kazanıyor hemde iş olanağı yaratıyor. İşte bir örnek;
iş ilanları
Girişimcilik

Geleceği parlak iş fikirlerini destekleyip yol göstererek onları büyüten Endeavor Türkiye 8’inci yılında 4 bin kişiye iş imkânı sağladı Endeavor’un genel kurulunda ise başkanlığa yeniden Murat Özyeğin seçildi.
Denizbank gişe personeli alımları
Sürdürülebilir ekonomik kalkınmayı desteklemek için ümit vaat eden işletme sahiplerini (etkin girişimcileri) seçip onlara yol göstererek büyümelerini hedefleyen Endeavor Türkiye’nin başkanlığına bir kez daha Murat Özyeğin seçildi.
Endeavor’un 5’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Endeavor Ağı buluşması ise önceki gün yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Özyeğin, başkan yardımcılığına da Emre Kurttepeli seçilirken Özyeğin bir yıl daha başkanlık yapacak, daha sonraki yıl başkanlığa Mynet’in kurucusu Emre Kurttepeli aday olacak. Endeavor’da bir genel kurul öncesinden gelecek başkanın ismi belirleniyor. Endeavor’un 18 kişilik yönetim kurulu üyeleri arasına ise 4 yeni isim katıldı. Zorlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu üyesi Emre Zorlu, Suudi Alj Grubu Yönetim
Kurulu Başkanı Fady Jameel, Yemeksepeti’nin Kurucusu Nevzat Aydın ve TBWA Yönetim Kurulu Başkanı Cem Topçuoğlu da yönetim kuruluna girdi.
Murat Özyeğin Endeavor Türkiye’nin 2007 yılından bu yana toplam 47 şirketi temsilen 72 etkin girişimciyi seçtiğini, bunlardan 12 şirketin başarılı çıkış yaptığını, 26’sının da halen destek aldığını söyledi. Toplantı katılımcıları arasında başarılı çıkış yapan şirketlerin kurucuları Fatih İşbecer, Hakan Baş gibi örnekler de vardı.

YILLIK YÜZDE 25 BÜYÜME

Özyeğin’in verdiği bilgiye göre, Endeavor 2013 yılı sonunda girişimcilerinin yönettiği şirketler yıllık yüzde yüzde 25 büyüme hızına ulaştı, 359 milyon dolarlık toplam ciro ve 4 bin kişiye istihdam yaratılmasına katkı sağladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.