PTT 3000 Personel Alacak

 PTT memur alımları ne zaman başlayacak? İşte bir çok iş arayan vatandaşın aklındaki soru. Gelin bu yazımızda PTT memur alımları ile ilgili bilgileri, memur alım rakamlarını ve iş başvuru formunu paylaşalım.

 PTT 2015 kaç kişi alacak? PTT maaşları ne kadardır? PTT personel alımı şartları? ve PTT ne zaman memur alımı yapacak?

PTT 3000 PERSONEL ALIMI YAPACAK
memur alımları
PTT personel alımı 2015

PTT Genel Müdürlüğü uzun süredir beklenen personel alımları ile ilgili nihayet bir açıklama yaptı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylar da PTT’nin yeni personel alacağı yönünde bazı internet siteleri haber yapmıştı. Bu haberler vatandaş tarafından heyecan ile karşılanırken, PTT yetkilileri ise yeni dönem de personel istihdamlarının olmadığı yönünde olumsuz bir açıklama ile kamuoyunu bilgilendirmişti. Nihayet merakla beklenen PTT personel alımı ile ilgili yeni dönem de bir adım atıldı. PTT posta görevlisi olarak 3 bin personel istihdam edeceği bilgisini açıkladı. Bu haber kamuoyun da sevinç ile karşılanırken, istihdam edilecek olan personelin sağlaması gereken şartlar merak konusu oldu. İşte şimdi ptt personel alımları için gerekli olan başvuru şartlarını ve sürece dair detayları açıklıyoruz!
PTT tarafından istihdam edilecek olan adayların belirli başvuru şartlarını tamamlamaları gerekiyor. Adayların KPSS’den en az 70 puan alması gerekiyor. Ek olarak lise ve dengi okullardan mezun olmaları da istenilen şartlar arasında yer alıyor. Adayların 1.70 boy ortalamasına sahip olması da gerekiyor. Adli sicillerinin ve haklarında devam eden bir dava süreçlerinin de olmaması isteniyor. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar PTT tarafından yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutuluyor. Sınavları başarı ile tamamlayan adaylar istihdam ediliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.