Spor Polisi Olmak

iş başvurusu
Spor polisi olmak
Cumhurbaşkanının Güvenlik görevlisi açıklamasından sonra federasyon düğmeye bastı.  Gelecek sezon sadece spor müsabakalarında görevli polisler olacak. Artık özel güvenlikler maçlarda bulunmayacak. Polisler ek ücret alabilecek. Spor polisi iş başvurusu yapmak isteyenler özel polis biriminin oluşması için biraz beklememiz gerekmekte.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları sonrası düğmeye basıldı. Gelecek sezondan itibaren salonlar ve sahalarda özel yetiştirilmiş spor polisleri görev yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Artık özel güvenlik tarih olmalıdır. Stadyumlarda, hastanelerde görev tümüyle polislere bırakılmalı" sözleri spor teşkilatı başta olmak üzere TFF ve diğer federasyonları harekete geçirdi.

Özel güvenliğin görevini yerine getiremediğinin saptanması üzerine başta statlar olmak üzere her türlü spor salonu ve sahalarda görev yapmak üzere özel polis birimi oluşturulacak. Bu birim gelecek sezondan itibaren görev yapacak ve saha içi ve dışı güvenliği sağlayacak.

Özellikle müsabakalara girenler sıkı kontrolden geçirecek, olay çıkarması muhtemel olan holiganlar alanlardan uzaklaştıracak. Özel güvenlikte genç yaşta görev yapanlar da eğitimden geçtikten sonra bu birimlerde görev alabilecek. Spor müsabakalarında görev yapacak polislere ayrıca ek ücret ödenecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.