Adalet Bakanlığı Mübaşir Olma Şartları ve Başvurusu

 Adalet bakanlığının mübaşir olma şartlarını, tarihlerini ve başvuru koşullarını yayınladığımız bu yazımızda sizde bakanlık personeli olma şansı yakalayabilirsiniz. Mübaşir iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar burada detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Adalet bakanlığı Mübaşir Olmak İçin Aradığı Kriterler
iş ilanları
Adalet Bakanlığı mübaşir iş başvurusu

TRT personel alımı yapıyor
•Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
•Atanacak ve sınava başvuru yapacak olan adayların o yılın tarihine göre 35 yaşını aşmamış olmak
•Askerlikle ilgisi bulunmamak ya da askerlik çağına gelinmemiş olması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması
•Hırsızlık ve diğer yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş
olmak
•Lisans Mezunları İçin KPSSP3 puanı,Önlisans Mezunları için KPSSP93 puanı ve son olarak Ortaöğretim Mezunları için KPSSP94 Puanı 70 ve üzeri olan adaylar başvuru yapabilir.
•Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir akıl hastalığı bulunmamak
•Arşiv araştırmaları sonucunda olumlu sonuç alınması

durumlarında sizlerde Mübaşir olabilirsiniz. Başvuru yapan başvurunun kabul edilip edilmediğini öğrenememiş adaylar ne yapacak ? İş İlanlarım.Net farkıyla sizlere bu konuda da en net bilgiyi biz vereceğiz.

Mübaşirlik Başvuru Sorgulama Nasıl Olacak ?: Adalet Bakanlığınca açılmış olan bu ilana başvuru yapan adaylar başvurusunun kabul edilip edilmediğini öğrenebilmeleri çoğu zaman büyük sıkıntı yaratmıştır. Her kurumun yani İstanbul da bulunan komisyon ile Ankara’da bulunan komisyonun isminin farklı olduğundan bu durumda şu şekilde yapmanız gerekiyor. www.KOMİSYONADI.adalet.gov.tr ( Büyük harflerle ve kırmızı olarak belirtilmiş olan yere sizin bağlı olduğunuz komisyonun adını yazarak sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Ayrıca Adliyede de Komisyonların listeleri bulunmaktadır buralardan da kontrol edebilirsiniz.

Mübaşirlik Giriş Belgesi Sorgulama ve Temin: Mübaşirlik başvurunuzu yaptınız ancak sınav için giriş belgesini nereden alacağım diye soruyorsanız bu konu üzerinde de araştırma yaptık. Sizin bir şey yapmanıza gerek yok.Sınav giriş belgeleriniz ikamet ettiğiniz yani bulunduğunuz yere posta yoluyla ulaştırılmaktadır.Eğer ikamet ettiğiniz yerle başvuru yaptığınız yer farklıysa komisyon sizlere ulaştırıyor diyebiliriz. Sınava başvuru yaparken verdiğiniz telefon numarasından sizinle iletişim sağlanmaktadır.

Mübaşirlik Sıra Numarası  ve Sınav Yeri Öğrenmek: Yukarıda da belirttiğimiz gibi size ulaştırılacak olan giriş belgesinde tüm bilgiler yazmaktadır. Bunun için ayrıca bir araştırma yapmanıza gerek yoktur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.