KPSS Şartı Olmadan 7000 Personel Alımı Yapılacak

 Haziran seçimleri yaklaştıkça gerek hükümetten gerekse muhalefetteki partilerden vattler gelmeye devam ediyor. 7 Bin yeni personel alımı açıklaması işsiz arkadaşlara ilaç gibi gelecek.

KPSS ŞARTI OLMADAN 7 BİN KİŞİ ALINACAK
memur alımı

Diyanet 3155 yeni personel alımı
 Ayşenur İslam 7 bin sosyal hizmet uzmanı alımı yapılacağını duyurdu. Hükümet, babasını ya da annesini kaybeden on binlerce yetim ile babası askerde olan çocuklar için bir şeyler yapabilmek adına harekete geçti diyebiliriz. "Aile Sosyal Destek Programı"nı (ASDEP) 4 ilde hayata geçmesi ile birlikte 77 milyonu kapsayacak olan bu uygulama sayesinde 500 aileye 1 danışman düşecek. Aileler hem sorunlarını bu danışmanlar ile çözebilirken hem de aynı zamanda yardım desteği alabilecekler.

Bu bağlamda 7 bin personel alımı yapacak olan devlet KPSS şartı da aramayacak. Özel yapılacak olan bir sınavdan eğer adaylar yeterli puanları alırlar ise sınavı geçmiş sayılacak ve
atamaları yapılacak.

Özel istihdam şeklinde yapılacak olan bu atamaları Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Ayşenur İslam yakından takip ederek bu alımlar için büyük oranda destek verecek. Gelişmeleri gündemde tutarak paylaşacak olan bakan İslam, en kısa sürede projenin hayata geçeceğini söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.