Sağlık Bakanlığı 10 Bin 68 Personel Alımı Yapacak

 Bakanlıklar ardı arkasına personel alımı haberlerini yayınlamaya devam ediyor. Sağlık bakanlığı da Mayıs ayı ortasında başlayacak başvuru süreci ile toplamda 10068 yeni personel alımı yapacak. Sağlık bakanlığı 2015 memur alımı ilanından yararlanmak için aşağıdaki detayları inceleyebilir yada isbasvurusu.org sitemizde yayınlayacağımız Sağlık bakanlığı personel alımı kılavuzunu bekleyebilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI BİNLERCE PERSONEL ALIMI YAPACAK 
memur alımı
Sağlık bakanlığı Mayıs personel alımları

Adalet Bakanlığı mübaşir alımları
Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu tarafından bir TV kanalına yapılan açıklamada Mayıs ayı içerisinde toplamda 10 Bin sağlık personeli alınacağını belirtti.Kendi memleketi olan Edirne’de yaptığı açıklamada Sağlık Alanında atama bekleyen ve personel olarak devlet kurumlarında çalışmak isteyen Sağlık Bölümü mezunları için sevindirici haberi veren Bakanın zaten
yaptığı çalışmalar ortadadır. Devlet kurumları arasında en fazla alımı yapan Sağlık Bakanlığı Haziran ayını beklemeden bakanlık bünyesinde görev alacak 10 Bin Yeni Personel Alımı yapacaktır. Zaten daha önce sizlere haberini yapmıştık ve Maliye Bakanlığı tarafından Sağlık Bakanlığı için 26 BİN Kadro İzni verildiğini söylemiştik.

Sağlık Bakanlığı Mayıs 2015 Haberi

Bakanın yaptığı açıklamada Personellerin sözleşmeli mi yoksa kadrolu mu çalışacaklarına dair rakamlarda yavaş yavaş netleşmeye başladı. Alınacak olan bu toplamda 26 Bin Personelin 15 BİN tanesi kadrolu olarak çalışacak geriye kalan 11 Bin Personel de Hizmet alımı şekline değerlendirilecektir.

Yani şöyle diyebiliriz ki Sağlık Bakanlığı 2015 yılında ne kadar personel alacak diye soranlara cevap 26 BİN Kişidir. Sağlık bakanımız yaptığı açıklamada alınacak olan bu kadrolu personellerin başvuru işlemlerinin ne zaman olacağına dair bilgilerde verdi.

Mehmet Müezzinoğlu Kadrolu olarak çalışacak 10 Bin 68 Sağlık Personeli için başvuruların 15 Mayıs 2015 tarihinde başlanacağını bildirdi. Başvuruların sona ermesiyle birlikte başvuran adayların 20 Haziran’da yeni görevlerine başlayacaklarının müjdesini de sözlerine ekledi. Alınacak personeller büyük ihtimalle KPSS Puanlarıyla alınır. Bunun bilgisini biz verelim. KPSS puan şartı en az kaç olur merak edenler için ise en az 60 ve 65 üzeri bir puan beklenmektedir.

Geriye Kalan 11 Bin Sağlık Hizmeti Alımı için alımlar da Ekim ayında olacağını belirten Bakan Sağlık çalışanları için çalışmalarının bu yönde olduğunu ve devam edeceğini de ekledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.