22 Haziran 13 Bin Memur Alımı Kadroları

 Devlet personel başkanlığından bugün yayınlanan bir habere göre 22 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında yapılacak tercih işlemi ardından 13 bin 213 kadroya memur ataması yapılacaktır. Memur olmak isteyen arkadaşların her gün isbasvurusu.org sitemizdeki yorum bölümlerinden yayınladıkları sorulara biraz olsun açıklık getirmeye çalışacağız. KPSS B grubu sınav sonucuna göre yapılacak memur alımlarında sınav puanı en yüksekten başlayarak personel alımı gerçekleştirilecektir.

22 HAZİRAN MEMUR ALIMLARI ATAMA KADROLARI
memur alımı
Haziran memur alımları


 Bakanlık sitesinin memur olmak isteyen adayların aşırı yüklenmesi ile bugün ara ara ulaşım problemi yaşadığını hatırlatarak ufak bir ayrıntıya değinmek istiyoruz. DPB Haziran memur alımlarındaki yaklaşık 13 bin kadronun yaklaşık 9 bini sağlık bakanlığına ayrılmış durumda. Son zamanların garanti mesleklerinden sağlıkçıların kamu kurumlarında iş bulması bu denli yüksek rakamda memur alımların bağlı. Buradaki bağlantımıza tıklayarak DPB ilgili haberine ve açıklanan kadrolara ulaşabilirsiniz.

 Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.
Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.
KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.
Bu çerçevede;
Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (13.213) kadro ve pozisyona 22 Haziran - 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.