Bu Ay Memur Alımı Yapacak Bakanlıklar

 2015 Seçim sonrasına kalan bakanlıkların memur alımı haberlerini sizler için toparlamak istedik. Aşağıdaki açıklamalar ve bağlantılar ile ilgili kurumun memur alımı haberlerine ulaşabilir sizde memur olma yolunda bir adım daha atabilirsiniz.

BU AY MEMUR ALIMI YAPACAK KAMU KURUMLARI VE İLANLARI
iş başvurusu
Bu ay memur alacak kurumlar


1-Gençlik ve Spor Bakanlığı Kadro Durumu: Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Akif Çağatay Kılıç Maliye Bakanlığından kendilerine verilmesi için 1500 Kadro Talep ettiklerini açıkladı. Ancak şöyle bir durum var ki istenilen bu kadro eğer verilirse hepsi 2015 Merkezi Atamada kullanılmayacaktır. BESYO Mezunlarının merakla bekledikleri kadro sayısı şuan için bu şekildedir. BESYO Mezunları Haziran’da atama bekliyor diye açıklamayı bitirelim.

2-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadro Açıklaması: Yine yapılan açıklamada Ayşenur İslam Hanımefendi açık olan 7 BİN Kadroya hangi bölüm mezunlarından atama yapılacağını söylemişti. Bu kadar fazla bir kadronun tek seferde alınması imkansız
gibi bir şeydir. Bu yüzden alımlar yıl içerisinde dağıtılarak yapılacaktır. Ancak Haziran Merkezi Atamada alımların bir kısmı yapılabilir.

3-Sağlık Bakanlığı Atama Durumu: 5 Mayıs 2015 tarihinde bakanlık tarafından hangi kadrolara alım yapılacağına dair bir kadro çizelgesi ilan edilmişti. Toplamda 9 BİN 95 kişi 2015 yılı içinde bu alımlardan yararlanacak denilmişti. Lisans,Ön Lisans ve Ortaöğretim Mezunu Hemşire Alımı en fazla alım yapılacak kadrodur. Bunun yanı sıra Sağlık Teknikeri Alımı da bir hayli fazla olacaktır. Yine tek seferde değil yıl içine bölünerek yapılacak olan atamaları temsil ediyor.

4-MEB Öğretmen Ataması Ağustosta: Milli Eğitim Bakanlığı yıl içerisinde en fazla atama yapan bakanlıklardan birisidir.Kendilerine ayrılan 47 BİN Kadro İhdasının bir bölümü kullanıldı ve 37 Bin lik bir atama kadrosu kaldı. Merkezi Atamalarda ne kadar alım yapacak bilinmez ancak Seçimlerden sonra durumu kestirmek bu bakanlık için gerçekten zor. Biraz daha beklemek gerekiyor.

5-Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atama Durumu: Bakanlık tarafından resmi bir açıklama gelmese de önceki zamanlarda Maliye Bakanlığından 2000 kadar bir kadro talebinde bulunduklarını belirttiler.Ziraat Mühendisleri,Veterinerleri,Gıda Teknikerleri dört gözle bakanlıktan yapılacak olan açıklamayı bekliyor.

6-Adalet Bakanlığı 2015 Kadro Haberi:  Bakanlıktan henüz bir açıklama yapılmasa da Haziran ayında alım yapması düşük bir ihtimal diyebiliriz. Her ne kadar 100 bin kadar bir adalet mezunu kendilerine kadro verilmesini talep etse de resmi açıklama halen yok.

7-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kadro:  Bütçe dışından olmak üzere 3 BİN kadar bir kadro talebinde bulunan bakanlık için de henüz bir atama haberi yok. Ne kadar kadro verilir bilinmiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.