KPSS Olmadan Memur Alımı Yapacak Kurumlar

 DPB sisteminde yayınlanan kadrolardan bazıları KPSS puan şartsız personel alımı ilanlarıdır. Kamu kurumları ihtiyaçları doğrultusunda bazı istisnalar tanıyarak KPSS puansız memur alımı yapmaktadır. Kurumlar KPSS sınavsız memur alımı yaparken kurum içi kendi sınavlarını düzenleyebilmektedirler. KPSS sınav şartsız memur alımı yapan kurumları isbasvurusu.org sitemizde sizler için derlemek istiyoruz.

KPSS ŞARTSIZ MEMUR ALIMI YAPAN KAMU KURUMLARINA İŞ BAŞVURUSU YAP
memur olmak
KPSS şartsız memur olmakCumhurbaşkanlığında Yer Alan Memur Kadroları: Sayın okurlarımız eğer sizde yeni cumhurbaşkanlığı sarayında ya da ek hizmet binalarında görev almak istiyorsanız yıl içerisinde yapılan bu alımları kaçırmayın.
Başbakanlık: Başbakanlık  Başmüşavirliği ve Müşavirlikleri de KPSS şartı gerektirmeden yıl içerisinde personel alımı yapabilmektedir.
Özel Kalem Müdürlükleri: Bildiğiniz üzere bir çok kurumda özel kalem müdürleri görev almaktadır. Bu kadrolar içinde memur olabilme şansınız
var.
TOKİ ve Bakanlar Kurulu Sekreterliği: Bu iki kurum da da zaman zaman personel ve memur alım sınavları olmaktadır. Bu sınavlar kurum içi sınav olduğundan KPSS şartı aranmamaktadır.

Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları da KPSS şartı aramaksızın personel memur alımı yapan devlet kurumları arasında yer almaktadır.

Türkiye İstatistik Kurumu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosuna da atanabilmek için KPSS şartı aranmıyor. Bu kurumlar kendi içerisinde alım yapmaktadır.

Avrupa Birliği Bakanlığı Başkanlıkları(İdari Hizmetler Başkanlığı hariç) kadrosu için de böyle bir durum söz konusu diyebiliriz.

Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu için de KPSS puanınız olmasa bile kurumlara girebilme şansınız vardır.
Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında veya kadro açıklamalar bölümünde özel nitelikli olarak gösterilen kadrolar.
Milli İstihbarat Teşkilatı : Bir çok kişinin çalışmak istediği devlet kurumlarının başında gelmektedir. Bu kurumda özel şartlarla KPSS Puanı aramadan memur alımı yapmaktadır.


Okurlarımız görmüş olduğunuz gibi bu ve buna benzer bir çok kurum yıl içerisinde farklı pozisyonlarda görevlendirilmek üzere personel ve memur alımı yapmaktadır. Daha önce de dediğimiz gibi KPSS’den bir türlü size yetecek olan puanı alamıyorsanız bunlar hakkında biraz daha bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Yıl içerisinde alınan memurlar ve personeller ilanlarından haberdar olmak için sitemizi günlük ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.