Seçim Sonrası Memur-Personel Alımları İş Başvurusu

 2015 Haziran seçimlerini çetrefilli bir sonuç ile nihayet sonuçlandırdık. Özellikle iş arayan ve memur alımlarını bekleyen vatandaşlar için umuyoruz iyi bir sonuç olur. Tek başına iktidarı son bulan AKP hükümeti sonrasında haziran ve temmuz memur alımlarının nasıl etkileneceği merak konusu. isbasvurusu.org olarak kamu kurumlarının hükümet kurmadaki belirsizliği memur alımlarına da yansıyacak ve biraz aksama olacağını düşünüyoruz.

SEÇİMLER SONRASI MEMUR ALIMLARI İŞ BAŞVURUSU
memur alımı
Genel seçimler sonrası memur alımları

İlginizi Çekecek: Kamu hastaneleri kurumu personel alımı

7 Haziran seçimleri sonrasında Bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı,Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı seçimler öncesinde en fazla memur personel alımını yapacağını açıklayan  bakanlıklar arasında geliyordu.

Bu kadrolar rafa mı kalkacak yoksa kaldığı yerden devam edecek mi ? Aslında küçük bir analiz ile bunu anlayabiliriz. Bildiğiniz üzere Anayasa’da geçen bir maddeden yola çıkarak bu alımlar hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Eğer 45 gün içinde
yeni bakanlar kurulu kurulamazsa Cumhurbaşkanı erken seçim kararı alabilir. Yani şu önümüzdeki 45 gün çok önemli diyebiliriz. Bundan ne sonuç çıkartmamız gerekiyor diyenlere ise cevap verelim.

Şuan için hem Ak Parti hem CHP hem MHP hem de HDP tüm çalışmalarını yeni kurulacak olan hükumetin nasıl olacağına dair planlar yaparak geçirmektedir. Yani bu önümüzdeki günler içerisinde memur alımı yönünden pek bir atama olacağını düşünmemekteyiz. Bir müddet bu durum rafa kalkabilir. Kesin demiyoruz ancak durum bundan ibaret. Yeni hükumet kurulur ya da olası bir koalisyon ile devam edilirse alımlar ve kadro sayılarında da değişiklik olabilir. Özellikle CHP atanamayan tüm öğretmenleri atayacağız vaatlerinde bulunuyordu. Mecliste söz sahibi bir koalisyonda nasıl bir çalışma olacak beklemedeyiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.