İŞKUR Ayda 1000 TL Verecek

 İşsizler ve üniversitede okuyanlara yönelik eğitim programında İŞKUR ayda 1000 tl ücret ile çalışıp deneyim sahibi olmak isteyen arkadaşlar arıyor.

İŞKUR'dan yapılan açıklamada, en az 2 sigortalı çalışanı bulunan iş yerlerinde uygulanan ve işverene hiçbir maliyeti olmayan programa katılacak 15 yaşını tamamlamış işsizler ve üniversite öğrencilerinin bir meslekle ilgili deneyim kazanırken hem de günlük 38,48 TL olmak üzere aylık net asgari ücret düzeyinde bin TL gelir elde edebildiği kaydedildi. İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı yaptığı açıklamada, "Öğrenciler Türkiye'nin her yerinde ya kendileri çalışacakları iş yerlerini bulabilirler ya da kendilerine en yakın İŞKUR birimlerine gelerek bizden yardım alabilirler. Gençlerimiz hem para kazanacaklar hem de bir meslekte deneyim kazanarak mezuniyet sonrasında daha kolay iş bulabileceklerdir. Zira artık neredeyse bütün işletmeler işe alımlarında öğrencilik süresince iş deneyimi kazanıp kazanmadığına bakıyorlar. Programın süresini işveren ve katılımcı kendisi belirliyor. İster 3 ay, ister 15 gün. Yeter ki gencimiz
o işin nasıl yapıldığını bu süre içinde öğrenebilsin. Program sonunda kendilerine işbaşı eğitim programına katılım sertifikası veriyoruz. Bu şekilde mezun olduklarında bu iş tecrübesini de kanıtlamış olacaklardır" ifadesini kullandı.

Yazıcı ayrıca, "Bu programı özellikle genç işsizliğin azaltılması bakımından önemsiyoruz. Bu önemin bir göstergesi olarak günlük ödenen miktarı Nisan ayında 25 TL'den 36,5 TL'ye ve Temmuz ayı başı itibari ile de net asgari ücret seviyesine çıkararak 38,48 TL yaptık. Ayrıca işverenlerimiz bu programa katılan kişileri istihdam ederlerse de imalat sektöründe 42, diğer sektörlerde 30 ay boyunca işveren sigorta primlerini biz ödüyoruz" dedi.

2 yorum:

  1. Nasıl başvuru yapabiliriz?

    YanıtlaSil
  2. Nasıl başvuru yapabiliriz?

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.