DSİ Memur Alımı İlanı Yayınladı

 DSİ memur alımı için yeni bir ilan yayınlamıştır. DSİ müfettiş yardımcılığı kadroları için KPSS sınavından 75 ve üzeri puan almış adaylar arasında sınav düzenlenecektir. DSİ de memur olmak isteyen arkadaşların aşağıdaki detayları inceleyip hemen sınav başvurusu yapması gerekmektedir. DSİ personel alımları isbasvurusu.org sitemizde yayınlanmaya devam edecek. DSİ eleman alımlarında bir çok kamu kurumu gibi bazı şartları öne sürmektedir.

DSİ MEMUR PERSONEL ALIMI ŞARTLARI VE İŞ BAŞVURUSU
iş başvurusu
DSİ personel alımları

 DSİ ilanımızı inceleyen memur adayları için sitemizde derlediğimiz son günlerin memur alımı yapacak kamu kurumu listesine buradan ulaşabilir memur olmak için sağlam bir adım atabilirsiniz. Ağustos ayı içerisinde 2 bin 243 kişilik personel alımı yapılacağını hatırlatmak istiyoruz.

DSİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı emrinde münhal, aşağıda görev yeri, sınıfı, unvanı, kadro derecesi belirtilen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi 10 adet müfettiş yardımcısı kadrosuna; üniversitelerin,

1 - Mühendislik alanında eğitim veren fakültelerinin,

- İnşaat mühendisliği bölümü mezunlarından 7 adet,

- Makine mühendisliği bölümü mezunlarından
1 adet,

2 - Siyasal bilgiler, İktisat, İşletme, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olanlardan 2 adet,

olmak üzere, atanacak toplam 10 adet müfettiş yardımcısının belirlenmesi amacıyla Müfettiş Yardımcısı Giriş Sınavı yapılacaktır.

 DSİ memur alımı için yayınlanan kılavuza buradan ulaşabilir, sınavda çıkacak soru türlerini bile inceleyebilirsiniz. DSİ memur alımlarında KPSS sınav şartı aramakta ve 2014-2015 sınav sonuçlarına göre en az 75 puan almış adayların başvuru yapmasını istemektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.