Emniyet KPSS İle 2000 Personel Alacak

 Emniyet Genel Müdürlüğü yayınladığı bir duyuru ile 200 Bayan 1800 Erkek Komiser yardımcısı alacak. KPSS puan şartı aranan personel alımlarında Emniyet genel müdürlüğü kritik noktalarda eleman ihtiyacını düzene sokacak. Sadece lisans mezunlarının yani 4 yıllık bir üniversite bitirmiş adayların başvuru yapabileceği komiser yardımcısı alımlarında KPSS 70 puan aranmaktadır.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2000 PERSONEL ALIMI ŞARTLARI VE BAŞVURUSU
iş başvurusu
Emniyet Personel Alımı


Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim veren PAEM lisans mezunu adayların başvurularını önümüzdeki günlerde kabul edecek. PAEM'e 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları başvurabilecek. Lisans mezunları ile birlikte yurt dışında öğrenim görmüş ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilenler de başvuru yapabilecek. Alınacak komiser yardımcısı adayı öğrencilerin 200'ü kadın 1800'ü erkek öğrenciden oluşacak. Başvuru
yapmak isteyen adaylar 22 Ağustos - 6 Eylül 2015 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı'na ait www.pa.edu.tr adresinden online olarak gerçekleştirilecek.
Deniz Kuvvetleri Memur Alımı İlanı
31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almayan adaylar başvuru yapabilecek. Adayların 2015 yılı içinde yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az 70,000 taban puan alması gerekiyor. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 63,000 taban puan şartı aranacak.

Sınavı kazanarak eğitime alınacak öğrencilere 11 aylık eğitim süresince harçlık ödenecek. Ayrıca öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar komiser yardımcısı olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığı'nın www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.