TRT Acil Personel Alımı İş Başvurusu

 TRT personel alımları hız kesmeden devam ediyor. İşi bilir kişiden dinleyecek olursak; Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber-Sen) Genel Başkanı Ömer Budak tarafından yapılan açıklamada TRT’de görev yapan  çalışan sayısının yetersiz olduğunu belirtti. Bu nedenle  TRT’ye acil olarak personel alımı yapılmalı dedi. Yıl içerisinde personel ve memur alımı yapan ancak büyük bir kurum olduğu için sürekli olarak personel açığı olduğundan bu açıkların kapatılmasına vurgu yapıldı. Toplu sözleşme görüşmelerinden çıkacak sonuç kamuya atama bekleyenleri de heyecanlı bir şekilde beklemeye bırakırken TRT 2015 yılında Personel Alımı Yapacak mı ? isbasvurusu.org sitemizde TRT personel alımları ile ilgili yeni gelişmeleri yayınlamaya devam edeceğiz.

TRT YENİ PERSONEL ALIMLARI İŞ BAŞVURUSU
memur alımı
TRT iş ilanları


Birlik Haber-Sen Genel Başkanı yapmış olduğu TRT ziyaretinden sonra açıklamalarda bulundu ve “TRT gerçekleştirdiği Ulusal, uluslararası ve uydu yayıncılığı ile Dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasında yer almaktadır.” şekilinde konuştu.15 Televizyon Kanalı, 7 Ulusal, 6 Bölgesel, 5 Uluslararası Radyo Kanalı,trt.net.tr ve trt.word.com yayını üzerinden 41 dil ve lehçede yayın yapmaktadır. Ayrıca TRT, teleteks yayınıyla birlikte, “Televizyon, TRT Çocuk ve TRT Haber HD” isimli dergileriyle de süreli yayım yapmaktadır. Durum böyle olunca
oldukça geniş bir personel kadrosuna ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle de Üniversitelerin haberleşme,iletişim,İnsan Kaynakları,ve Gazetecilik,Radyo ve Televizyon gibi bölümlerinden mezun olanlar için ya da MYO ,Lise mezunları için çalışma olanaklarının daha da arttırılmalıdır.

Yukarıda saydığımız TRT’ye bağlı olan kanallar,internet siteleri ve radyo kanalları için hem deneyimli hem de yetiştirilmek üzere personellere ihtiyaç duyulmaktadır. Kurum KPSS puanı ile ya da KPSS Puanı olmadan atama personel alımı yapması gerekmekte.Başkan yapmış olduğu açıklamada bu yoğunluğun artması sonucunda çalışanlar iş baskısı altında ezilmekte ve normal işleri götürmekte zorlanmaktadırlar diyor.

Birlik Haber-Sen Başkanı Ömer Budak TRT’ye gerçekleştirmiş olduğu ziyaret sonrası Genel Müdür Şenol Göka’yı  ziyaret ettiğini ve TRT’de çalışan personellerin görevde yükselme ve unvan sınavı beklediklerini hatırlattığını. Buna ek olarak bir an önce yeni personel memur alımı yapılması gerektiğine vurgu yaptığını belirtti.

Genel Müdür bu teklife sıcak baktı ve en kısa zaman içerisinde bu konu hakkında bir çalışma yapacaklarını belirtti. Yani kısa bir zaman içinde TRT çok sayıda personel alımı yapacaktır diyebiliriz.

Ömer Budak, “Birlik Haber-Sen olarak bizlerde acil olarak TRT’ ye 300 – 400 personel alınarak kurumun Personel ihtiyacının giderilmesi, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması konusunda üzerimize düşen her türlü görevi yerine getireceğimizin bilinmesini ister” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.