1 Kasım Seçimlerinde Sandık Görevlisi Olmak İsteyenler DİKKAT

 Yine bir seçim yine sandık görevlisi alımları. Sandık görevlisi olmak isteyen arkadaşlara yönelik yazılarımız her seçim öncesi gibi 1 Kasım seçimleri öncesinde de sizlerle olacak. Bu seçim öncesi MEB ve YSK başkanlığı tarafından eğitim verilecek. Henüz seçimlerde görev alacak kişilerin alacakları ücret belli olmasa da bu haberi sizlerle paylaşmayı uygun gördük. Sandık kurulu görevlileri eğitimi adı altında verilecek derler toplamda 8 saat sürecek ve 1 Kasım seçimlerinde görev alacak herkese uygulanacak.
iş başvurusu
Sandık Görevlisi olmak

Öğretim programında, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçiminde görevlendirilmesi planlanan sandık kurulu başkan ve üyelerinin oy verme, oy verme işlemlerinin tamamlanmasından sonra yapılacak sayım ve döküm işlemleri ile sonuçların ilçe seçim kuruluna teslim edilmesine kadar olan süreçle ilgili bilgilendirilmeleri, bilinçlendirilmeleri ve farkındalık sağlanması amaçlanmıştır.
Programın uygulanmasında; seçim kurullarında görevli seçim müdürleri, seçim zabıt katipleri ile seçim kurulları tarafından eğitim verilen öğretmenler görev alacaktır.
 1 Kasım seçimlerinde görevli olmak isteyen arkadaşların başvuru, ücret gibi sorularına önümüzdeki yazılarımızda cevap vermeye çalışacağız.

7 yorum:

  1. Görev almak için neler yapmam gerekiyor,nasıl bi yol izlemeliyim,yardımcı olur musunuz?

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.