Promotürk 50 Bin Kişiye İş Sözü Verdi İş Başvurusu

ercan güler
Dernek Başkanı Ercan Güler
 PROMOTÜRK yani Promosyon ürünleri imalatçıları ve satıcıları derneği devlet desteğini alırsak 1 yılda en az 50 bin kişiye iş olanağı sağlarız dedi. Dernek başkanı Ercan Güler devlet destek verirse kayıt dışılığın da azalacağını belirterek binlerce kişiye umut oldu.

 Özellikle partilerin seçim zamanında yurt dışı ajanslardan ithalat yaparak yerli üretime darbe vurduklarını belirten Güler yurt dışına kaçan paraların yerli üretime aktarılması gerektiğini belirtti. Örneğin 7 Haziran seçimlerinde yurt dışı ithalat 800 milyon dolar civarında. PROMOTÜRK iş başvurusu iş ilanları yerli üretime yönelmesi durumunda istihdama büyük katkı sağlayacak.
PROMOTÜRK insan kaynakları sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
iş başvurusu
Promotürk İş Başvurusu

AK Parti'ye 5 bin civarı aday adaylığı başvurusu geldiğini hatırlatan Güler, "Bu kişilerden toplamda 200 milyon TL gelir elde edildiğini varsayalım. Bunları 4 parti için hesapladığımızda bu gelir 350 milyon TL'ye tekabül ediyor. İş adamlarının bağışları hariç toplamda 900 milyon TL'lik bir bütçeyle promosyon ve reklam yatırımlarından bahsediliyor. Bundan insan gücüne dayalı hizmet sektörünü çıkardığınızda, sadece partiler için 400 milyon TL promosyon alımları yapılmıştır" diye konuştu.
Partilerin seçim promosyon stratejilerine de değinen Güler, 20 milyon insanın yaşadığı İstanbul'da sosyal medyanın etkin olarak kullanılmasının yanı sıra bina ve araç giydirmeleri, posterler ve bayrakların öne çıktığını anlattı.
İlçeler bazında ise kalem, saat, çikolata, anahtarlık, bayan önlük ve dikiş setleri ile usb bellek gibi bireysel hediyelerin ön plana çıktığını belirten Güler, Anadolu'da da genelde bireysel hediyelerin tercih edildiğini söyledi.

"Herkesin bu sektöre ihtiyacı var"
Ercan Güler, "Promotürk üzerinden kamu kurumlarının promosyon malzemeleri alımı" projelerinin devlet tarafından destek görmesi halinde sektörün kayıt dışılığının yüzde 75-80 azaltılabileceğini ifade etti. Bununla beraber ilk yılda 50 bin sigortalı personel istihdamını da gönül rahatlığıyla sağlayabileceklerini belirten Güler, "Bu büyük bir proje. Devlet bizi muhatap alsın, bir yılda en az 50 bin istihdam oluşturalım" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.