3 Milyon Kişiye İş Sözü

 Seçim yaklaştıkça açıklanan istihdam rakamları, yeni iş olanakları artmaya devam ediyor. Hukümetin yeni projesinde tam 3 milyon kişiye iş var. Hane başına işsiz evlerdeki bir kişiye iş olanağı yaratacak proje ile artık her ocakta bir çalışan olacak, işsiz ev kalmayacak. 2 Milyon evde hiç çalışan olmadığını vurgulayan Hükümet toplamda 3 milyon kişiye iş olanağı yaratacak projeyi İŞKUR vasıtası ile yapacak. Şimdiden işsiz arkadaşları uyaralım, İŞKUR kaydı olmayanlar bu projeden yararlanamayacak. Hemen yarın il veya ilçe İŞKUR müdürlüklerine gidin ve kaydınızı gerçekleştirin.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7500 Personel Alımı İlanı
3 MİLYON KİŞİYE İŞ
3-milyon-is-basvurusu
Yeni bir proje ile 3 milyon kişiye iş olanağı doğacak

Başta imalat sektörü olmak üzere birçok kritik sektöre 3 milyon kişiyi istihdam edecek. İşe yerleştirmede gelir testi yapılırken, yoksulluk sınırında olan ve evde çalışan kişi olmadığında işe yerleştirme öncelikli yapılacak. Yani evinizde çalışan kimse yoksa öncelik size verilecek.
“ İŞİ BIRAKANA YOK “
Türkiye İş Kurumu tarafından işe yerleştirilenlere yılda bir defaya mahsus olmak üzere asgari ücretin üçte biri kadar da işe başlama yardımı veriliyor. Haklı bir neden olmadan işi bırakanlar merkezi yardımlar dışında bu nakit yardımı alamayacak. İş ve meslek danışmanları ile beraber Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri de 'istihdam görevlisi' olarak çalışıyor.
EK İŞ İLANLARINA YOĞUN TALEP
Evinde çalışan olmayan kişilerin büyük bir bölümünde ek iş ilanlarına başvuru gözlemleniyor. Özellikle hanımların ve evlerinde işsiz oturan kişilerin ısrarlı bir şekilde ek iş ilanlarına başvurduğunu ve evlerde ek iş ilanları ile uğraştıkları da biliniyor. Bu kişilere öncelik verecek olan devlet sayesinde ek iş ilanları ikinci planda kalıp devletten iş alınabilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.