Çağrı Merkezi Sektöründen 83 Bin Kişiye İş

 Son yılların gözde sektörlerinden Çağrı merkezleri binlerce kişiye iş olanağı yaratmaya devam ediyor. Düşük bütçeli yatırımlar ile hayata geçirilen iş olanakları ile firmalar müşteri memnuniyetini ve tele satışlarını arttırarak ülke istihdamına da katkıda bulunuyor. Çağrı merkezi iş ilanlarını yayınladığımız isbasvurusu.org sitemizde sektörün enlerine iş başvurusu yapmak için mutlaka takipte kalın.

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) 2015 yılı sonuçlarını, düzenlediği bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu. Son yıllarda istikralı büyümesini sürdüren çağrı merkezi sektörünün 2015 yılındaki gelişiminin gözler önüne serildiği araştırma raporunun sonuçlarını ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı açıkladı.
çağrı-merkezi-is-ilanlari
Çağrı Merkezleri Personel Alımları

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve güncel pazar verilerini paylaşan ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, ÇMD ve IMI Conferences işbirliğinde yapılan araştırma raporuna göre Türkiye çağrı merkezi sektörü 2015 yılında istihdam açısından
yüzde 4 oranında büyüyerek 83 bin kişiye istihdam sağladığını belirtti.

ASSİST ÇAĞRI MERKEZİ İŞ BAŞVURUSU

Sektörün pazar büyüklüğünün yüzde 6 büyüme ile 3,6 milyar TL’ye ulaştığına da dikkat çeken Tarakçı, 2015 yılındaki toplam istihdamın sektörel dağılımı incelendiğinde yüzde 28,6 ile telekomünikasyon, yüzde 21,5 ile finans, yüzde 10,7 ile kamu sektörünün en yüksek paya sahip olduğunu açıkladı.

Araştırmaya göre, elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanunun özellikle tele pazarlama/ tele satışın yoğun şekilde yapıldığı sektörleri etkilediğini belirten Tarakçı, “Araştırma sonuçlarında satış ve pazarlama maksatlı aramalarda ciddi bir düşüş ile yüzde 43 oranında gerçekleşmişti. Bu oran 2014 yılında ise yüzde 55,7 idi. Buna karşın müşteriyi elde tutma ve geri kazanım maksatlı yapılan aramalar da bu yıl yüzde 18,3 iken 2014 yılında yüzde 8,3 idi. Bu durum firmaların mevcut müşteriyi elde tutma çabalarının bu yıl ne kadar önem kazandığını gösteriyor” diyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.