Danıştay KPSS 60 Puan İle Memur Alımı Yapacak

 Danıştay yeni bir ilan yayınlayarak KPSS sınavından 60 ve üzeri puan almış memur adaylarının başvurusunu bekliyor. Danıştay başkanlığından yayınlanan ilan detaylarına aşağıda ulaşabilir sitemizden memur alımı haberlerini sürekli olarak takip edebilirsiniz. Mühendis, Aşçı, Garson gibi farklı kadrolarda personel alımı yapacağını açıklayan Danıştayın personel alımı şartlarını yayınlamak istiyoruz.
danistay-is-basvurusu
Danıştay Başkanlığı Memur Alımı İlanı

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
- 35 yaşını bitirmemiş olmak,
- 2014-KPSS lisans ve 2014-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az yetmiş (70), Aşçı ve Garson kadroları için yukarıda sayılan puan türlerinden birinden ilgilisine göre en az altmış (60) puan almış olmak,
- Güvenlik soruşturmasından olumlu bir şekilde geçebilmek
ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Ayrıca her bir bölüm için ayrıca şart bulunmaktadır. Bu şartları ise kılavuz üzerinden öğrenebilirsiniz. Danıştay başkanlığı personel alımı kılavuzuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU

Başvurular 26/10/2015-04/11/2015 tarihleri arasında Danıştay Başkanlığı’nın internet sitesi olan http://www.danistay.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak ve son gün saat 00:00’ da sona erecektir. İlan tarihinden itibaren başvuru süresinin bitimine kadar adayların http://www.basvuru.danistay.gov.tr adresinden sisteme kayıt olarak kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekmekte olup, oluşturulan bu hesabı kullanarak başvuru süreleri içerisinde başvurular gerçekleştirilecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.