Değişen İş Alanı Alt Yapısı Ve Personel Alımları

yeni-is-kollari
Yeni İş Olanakları
 Teknoloji ve bilimin hızla ilerlemesine paralel olarak, dünya ekonomisinde ve buna bağlı olarak eskiye ait iş kollarında önemli bir değişim ve dönüşüm yaşanmaktadır. Eski teknolojik sistemler ile ayakta kalan kollarının büyük bir bölümü giderek daralmakta ve yerini yeni iş alanlarına bırakmaya başlamaktadır.  Tüm dünyada kapanan ya da daralan iş alanlarının yöneticisi hatta devi konumunda olan şirketler de bu daralma ile birlikte personel alım sayılarını azaltma yoluna gitmektedirler. Teknoloji ve bilimin beraberinde getirdiği iş kollarına ise son derece hızlı bir personel alımı yapılmaktadır. Kişilerin iş hayatlarında meydana gelen bu köklü değişiklikler yeni kariyer planlarının düzenlenmesine, eski planların değiştirilmesine ve kişileri kendini geliştirme konusunda teşvik etmeye öncülük etmektedir. 

Yeni Sektörlere Adaptasyon  

 Kariyer planlaması, kişinin hayatı boyunca işinde ilerlemek ve aynı zamanda içinde bulunduğu topluma yararlı olmak adına yürütmüş olduğu faaliyetlerin bütünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yenidünya ekonomisine uygun tabandaki şirketlerin büyük bir çoğunluğu iş başvurusu sırasında, kişinin teknik bilgilerinin yanı sıra kariyer planları ile de
ilgilenmekte ve yapmış olduğunuz kariyer planı şirketin çıkarları ile örtüşüyor ise bu işi elde etme şansınız birkaç kat artmaktadır.

İş Başvurusunda Bulunurken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

 Dünya piyasasının değişmesi ile birlikte daralan ya da yok olan iş kolu sayısı arttığından işsiz kalan kişi sayısı da bir hayli yükselmiştir. Bu sebeple yeni iş başvurularında, kendinizi her zaman bir adım önde tutacak niteliklerinizi, yeteneklerinizi ön plana çıkartmanız, kısacası yeni iş alanınızda kendinizi gösterebilecek potansiyele sahip olmanız oldukça önemlidir. Bunun yanında iş başvurusunda bulunurken, her zaman kendi yeteneklerinize uygun, kendinizi geliştirip yükselebileceğiniz bir sektörü tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Bazı sektörler iş ilanlarında, ilk bakışta kolayca para kazanmayı vadediyor olsalar da durum aslında tam tersi olabilmektedir. 

1 yorum:

  1. SLM işveren ve şirket müdürleri 1986 yılından beri kule vinç montaj ve bakım formeni olarak çalışmaktayım. Çukurova Baytur inşaatda iş kazası geçirdim kolum bilekten yok benim gibi kule vinç montaj ve bakım elemanı arayan firmalara duyrulur . Benim işe çok ihdiyacım var kolum ve elim yok diye kimse işsiz gezmesin. Tüm duyarlı kule vinçi olan deposu olan şirket ve yöneticilere duyrulur. Montajını yapa bildiğim kule vinçler POTAİN KUYRUKLU VE KUYRUKSUZ CADİLLON BBPR KULE VİNÇLERİ YAPIYORUM İyi bir depoçuyum kolum yok kimseye muhtaç olmamak için çalışmam gerek TURAN ÖZBEK 05386619150

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.