Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Alımı Yapacak İş Başvurusu Yap

 Gümrük ve Ticaret bakanlığı memur alımı için yeni bir ilan yayınladı. Bakanlık müfettiş yardımcılığı kadroları için toplamda 10 kişilik memur alımı yapacak. Aşağıda Gümrük ve ticaret bakanlığı ilanına ulaşabilir, başvuru tarihlerini ve şartlarını inceleyebilirsiniz. Sitemizdeki memur alımı haberlerini takip etmeye devam ediniz.

GÜMRÜK BAKANLIĞI MEMUR ALIMI ŞARTLARI
memur-alimi
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı ilanı


- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşıyor olmak,
- Kılavuzda belirtilen dört yıllık bölümden mezun olmak,
- 5-6 Temmuz 2014 ve 4-5 Temmuz 2015 tarihli KPSS'den en az 80 puan almış olmak,
- 01.01.2015 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış
olmak,
- Bu şartların haricinde de bazı şartlar bulunmaktadır. ( ilanın tam metni sayfasından inceleyebilirsiniz.)

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı memur alımı ilanına başvurular 23 Ekim 2015 ve 05 Kasım 2015 tarihleri arasında internet ortamından yapılacaktır. (www.gtb.gov.tr) sayfasında yer alan Aday Bilgi Formunu doldurarak başvuracaklardır.

www.gtb.gov.tr adresinde bulunan aday bilgi formu doldurma aşamasında sizlerde yüksek öğrenim kurumu diploma veya bitirme belgesinin elektronik ortama yüklenmesi istenecektir. Formun doldurulması ile ilgili açıklamalar, bilgiler internet sayfasında yer alacaktır.

Yapılacak sınav iki aşamadan oluşacaktır. İlk olarak yazılı olarak yapılacak sınav daha sonrasında sözlü olarak gerçekleştirilecektir. 28 Kasım 2015 ve 29 Kasım 2015 tarihlerinde yapılacak yazılı sınav dört oturum halinde gerçekleştirilecektir.

Bu gerçekleştirilecek olan yazılı sınavdan başarılı olamayanlar sözlü sınava giremeyeceklerdir. Giriş Sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres, tarih ve sınav saatleri; 12 Kasım 2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (www.gtb.gov.tr) internet sayfasında ilan edilecektir.

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı memur alımı ilanı hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler verilen kılavuzu inceleyerek bilgiye ulaşabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.