Hangi Sektörler Artık Tercih Edilmiyor?

eski-is-ilanlari
Modası Geçmiş Meslekler
 İnsan ihtiyaçlarının farklı yönde değişmesi, teknoloji ve bilimin de bu konuda destekleyici olması ile dünyada birçok sektör artık cazibesini yitirmiş ve tercih edilen sektörler cazibesini yitiren sektörlerin yerini almıştır. Bankacılık, turizm, sanayi sektörlerinin tercih edilirlik konusunda bir hayli geride kalmaya başladığını söyleyebilmek mümkündür. Artık yoğun personel alımları genellikle sağlık, eğitim, lojistik, perakendecilik, taşımacılık, elektronik, tarım ve çevre dönüşümü sektörlerinde olmaktadır. Bu alanların büyük bir çoğunluğu teknoloji ile birlikte önemli gelişme göstermiş alanlar olduğundan,  her sektörün kendine ait teknolojik sistemleri ve hizmet kapsamı hakkında donanımlı olan kişilerin bu alanlarda iş başvurusu yapabilme ve tercih edilme şansları yükselmektedir.

İş İlanlarını Nasıl Takip Edebilirsiniz?

 Tüm bu alanların bir kısmı özel şirketler aracılığıyla iş imkanı sunmakla birlikte, kimi yeni sektörlerin devlet kadrosu tabanlı bir iş imkanı sunabilme özellikleri de bulunmaktadır. Ancak birçok kişi devlet kadroları için aranan özel şartlar sebebiyle ya da zaman sıkıntısı yüzünden özel şirketleri tercih etme yoluna gitmektedir. Özel şirketlerin iş ilanları birçok kaynaktan takip edilebilmektedir. Bunun için hangi alanda faaliyet göstermek istiyorsanız, o
alana yönelik iş ilanı yayınlayan kaynakları internet ortamından ve gazetelerden takip etmeniz durumunda kendinize uygun bir iş başvurusu imkanı yakalayabilirsiniz.

İş Başvurularınızda Nasıl Davranmalısınız?


 İş başvuruları sırasında sizin gibi işe ihtiyacı olan sayısı yüzleri aşan kişi bulunduğundan, alanınızda donanımlı olmanız sizi her zaman bir adım önde tutacaktır. Sizden istenen özgeçmişinizde, bu güne kadarki deneyimleriniz, referanslarınız işe alınıp alınmamanız konusunda önemli rol oynayacaktır. Bunun yanında iş başvuruları sırasında beden dilinizi doğru kullanabilmeniz, kendinizi kanıtlayabilmenin ve karşıdaki kişide iyi bir izlenim uyandırabilmenin temel gerekliliğidir. Eğer kendinizi bu konuda yetersiz buluyorsanız, bunun için düzenlenmiş özel eğitimlerden faydalanmanız tavsiye edilmektedir.  "Yeni İş Alanlarında Tercih Edilebilir Olmanın Yolları" makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.